Po dvou výsledkově jasných bitvách a výhrách domácích (6:3 ve Strakonicích a 7:3 v Krumlově) se série přesunula k rozhodnutí do Strakonic, kde klíčovou partii sledovala bezmála dvoutisícová divácká kulisa!

Strakonice - Český Krumlov 4:3 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Na strakonickém ledě byl od začátku k vidění oboustranně nervózní hokej, kdy soupeři hlavně nechtěli udělat chybu. Té první se však hned v úvodu dopustili domácí, ve vlastním oslabení ujel krumlovský hrající kouč Šťastný a otevřel skóre. Jenomže radost vydržela medvědům jen necelé dvě minuty, když Strakoničtí také v oslabení srovnali. Možnost vrátit vedení na stranu Slavoje měl znovu kouč Šťastný, ale z nařízeného trestného střílení na Myslivce nevyzrál.

Také druhá třetina skončila dílčím skóre 1:1, jen s tou změnou, že do vedení šli domácí a hosté o pár minut později zase zásahem Kadlece vyrovnali. V úvodu poslední dvacetiminutovky medvědi zásluhou přesilovkové trefy kouče Šťastného podruhé v zápase odskočili, jenomže domácí vzápětí kontrovali – a zápas dospěl do nastavení.

V pětiminutovém prodloužení měli Krumlovští výhodu přesilovky po špatném střídání strakonické lavičky, ale šanci nevyužili – a nového krajského mistra musely určit nájezdy.

Po první pětici to bylo 1:1, když uspěli domácí Müller a hostující Šťastný. Poté krumlovský Krcho gólmana Myslivce nepřekonal, aby následně strakonický Všetečka rozhodl o tom, že zlato letos zůstane u Otavy.

Fakta – góly a nahrávky: 4. Ruda (Dlouhý), 31. Ruda (Hrubý, Růžička), 49. Všetečka (Dlouhý), rozh. nájezd Všetečka – 2. Šťastný (Čížek), 34. Kadlec (Fučík), 46. Šťastný (Čížek, Malovec), vyloučení 5:4, využití 0:1, v oslabení 1:1, rozhodčí: Horáček, Valenta – Němec, Šimánek, sledovalo 1950 diváků.

Sestava Slavoje Český Krumlov: Pícha – Čížek, Malovec, Řepa, Andrýsek, Gallistl – Unger, Šťastný, Vondřich – Kadlec, Krcho, Klíma – Svěchota, Berný (od 21. Fučík), Hakl.

SLOVA OD KORMIDLA

Hrající trenér krumlovských medvědů Kamil Šťastný po finále řekl:

„Byl to vyrovnaný zápas, kdy rozhodovaly maličkosti. Dvakrát jsme vedli, ale bohužel náskok neudrželi delší dobu, čímž by soupeř určitě znervózněl. Za stavu 3:2 jsem už myslel, že to dotáhneme, ale přišlo prohrané vhazování a nahozený puk od modré zapadl až do branky. Při přesilovce v prodloužení nám scházely milimetry. A nájezdy? To už je loterie! Třikrát nám to vyšlo, počtvrté už ne. Osobně bych byl pro variantu, že by se poslední zápas hrál až do rozhodnutí, ale taková jsou pravidla. Když to shrnu, tak sezona, před kterou nám po velkých změnách v týmu nikdo nevěřil, byla úspěšná. Chybí tomu jen ta třešnička na dortu. Ještě musím poděkovat našim fandům. Do Strakonic se jich vydalo nejméně dvě stovky a jejich podpora byla znát. Ještě jednou díky!