Rozpis patnáctého dějství krajské ligy zavedl hokejisty českokrumlovského Slavoje na led veselské Lokomotivy.

Stejně jako v prvním vzájemném souboji na krumlovském kluzišti dospělo utkání až do samostatných nájezdů, v nichž si plusový druhý bod i tentokrát připsali medvědi.

Veselí – Český Krumlov 3:4 sam. náj. (0:2, 1:1, 2:0)

Podruhé v řadě hráli slavojáci s druhým týmem průběžné tabulky a stejně jako minule doma proti Humpolci předváděli, že se s úlohou papírového outsidera a posledním místem v pořadí nehodlají smířit. Hrál se oboustranně rychlý kombinační hokej s řadou šancí a pohříchu i vyloučených.

Jako první se do statistik zápasu zapsali hosté ve 13. minutě, kdy v početní výhodě po přihrávce Romana Uhlíře otevřel skóre krumlovský kapitán Štěpán – 0:1. Ještě veseleji pak bylo slavojákům od 19. minuty, kdy Roman Uhlíř z nahrávky Štěpána poprvé po svém návratu do sestavy Slavoje navázal na kanonýrskou pověst a upravil na 0:2.

I ve druhé třetině přibývalo potrestaných, hosté se nechali někdy zbytečně vylučovat. Domácí ve 29. minutě nabídnutou výhodu poprvé využili a trefou Chlaně korigovali na 1:2. Medvědi přesto i po této dvacetiminutovce měli náskok dvou branek, když dvě minuty před druhou sirénou znovu po asistenci Štěpána zvyšoval Roman Uhlíř na 1:3.

Nadějný stav však medvědi v poslední části neudrželi. Přísný metr arbitra pokračoval i v tomto dějství (vyloučení celkem 11:16!) a domácí z dvou přesilovek mezi 44. a 48. minutou zásahy Bůžka a Sekery vyrovnali na 3:3. V závěru ještě několikrát svůj tým podržel brankář Bednařík, ale o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V nich nejprve neuspěl domácí Čáp a poté mazácky zavěsil Zdeněk Uhlíř. Další nájezd domácího hráče skvěle kryl Bednařík, následně Roman Uhlíř orazítkoval tyč, ale to nemuselo hostům vadit, protože ani třetí domácí exekutor nedal – a plusový druhý bod putoval do Krumlova.

„Je pravdou, že rozhodčí posuzoval běžné souboje někdy až příliš úzkostlivě a hodně se vylučovalo, což ovlivnilo plynulost utkání. Na to se ale nebudeme vymlouvat, protože naše herní kázeň měla být rozhodně lepší. Soupeř nám dal všechny tři góly z přesilovek. Celkově tak musím říct, že jsme zbytečně ztratili jeden bod, protože jsme na soupeře herně měli. Jako tým jsme ale odehráli dobré utkání. Stoupající trend v naší hře byl opět znát. Věřím, že to dokážeme potvrdit i v dalším utkání,“ řekl po zápase českokrumlovský trenér Jiří Kučera.

Sestava Slavoje: Bednařík – Brůha, Malák, Migl, Ulman, Vondrouš, Heideker – Štěpán, R. Uhlíř, Brož – Matlášek, Marek, Lukeš – R. Fučík, Z. Uhlíř, Perník, připraveni byli ještě Tenkl, Kubát a náhradní brankář Vojta.

Českokrumlovští bodovali podruhé v řadě, ale v tabulce zůstávají poslední. V dalším kole medvědi přivítají v neděli od 17.30 na svém ledě průběžně šestého nováčka z Radomyšle, kterému mají oplácet prohru 1:4 z prvního vzájemného duelu.