V utkání sousedů v tabulce šlo o přímý souboj o konečný bronzový stupínek, který zaručuje výhodnější program play off a papírově přijatelnějšího soupeře pro první kolo vyřazovacích bojů. Po přestřelce, kdy se průběžný stav měnil jako na houpačce, se nakonec z kýženého bodového zisku radovali Českokrumlovští, které tak jako třetí tým pořadí čeká ve čtvrtfinále Lokomotiva Veselí.

Radomyšl - Č. Krumlov 6:7 (2:2, 2:1, 2:4)

Do očekávaného utkání lépe vstoupili medvědi a využitými přesilovkami si vypracovali dvoubrankový náskok. Skóre v poslední vteřině početní výhody ve 3. minutě otevřel Vondřich, v polovině třetiny pak na 0:2 při stejné situaci zvyšoval Svěchota. Jenomže domácí už za další minutu korigovali a potom svojí první využitou přesilovkou srovnali na 2:2 po první dvacetiminutovce.

V rozmezí 26. až 28. minuty pak domácí dokonali obrat a odskočili na 4:2. Naštěstí slavojáci opět zvedli hlavu a důležitou brankou Romana Uhlíře do šatny se zase vrátili do zápasu – 4:3.

Poslední třetina se potom odehrála převážně v režii českokrumlovských hokejistů. Ti nejprve trefou Lukeše rychle srovnali, aby o dvě minuty později matador Ulman z třetí využité přesilovky medvědů v zápase otočil na 4:5.

A přišla hektická závěrečná pětiminutovka zápasu. Nejprve domácí vyrovnali na 5:5, ale odpověď hostů přišla vzápětí a Brož v 57. minutě opět strhl vedení na stranu Slavoje – 5:6. A když pak za další minutu Zdeněk Uhlíř po bratrské spolupráci upravil na 5:7, bylo definitivně jasno o tom, že medvědi neodjedou s prázdnou a získají jistotu kýženého třetího místa. Domácím se v poslední minutě sice podařilo ještě korigovat na 6:7, ale to již nic nezměnilo na faktu, že všechny tři body poputují na Českokrumlovsko.

„Hrál se hokej velice dobré úrovně, který se musel divákům líbit. Soupeř nastoupil s viditelnou snahou bodovat naplno, ale naší dobrou hrou jsme jeho nástup eliminovali a ze dvou využitých přesilovek šli do vedení. V útočně vedeném zápase se pak šance střídaly na obou stranách. Mnohokrát tým podržel výborný Vojta, přesto se soupeři povedlo do přestávky vyrovnat. Druhá třetina nás pak zastihla trochu v útlumu, přestali jsme bruslit a soupeř to slepenými brankami potrestal. Naštěstí jsme dali kontaktní gól do šatny a po přestávkové domluvě a vyburcování v kabině se náš výkon zase zvedl. Na soupeř jsme vlétli, dali jsme pěkné branky a zápas rozhodli ve svůj prospěch. Zvlášť za tuto poslední třetinu musím pochválit celé mužstvo, za celý zápas pak chci vyzdvihnout brankáře Vojtu, který i přes obdržené góly mužstvo výrazně držel. Na týmu bylo vidět odhodlání a bojovné srdíčko. Zápas byl dobrou prověrkou před play off,“ hodnotil krumlovský trenér Jiří Kučera a ještě dodal: „Pokud navážeme na hru z poslední třetiny tohoto utkání, bude to ve vyřazovací části dobré. Myslím, že takový hokej je tou nejlepší pozvánkou pro diváky. Pochopitelně, že budeme chtít v play off dojít co nejdál.“

Fakta – branky a nahrávky: 11. Gába (Javůrek), 15. Mošovský (Volf, Jungbauer), 26. Jankovský (Vlček), 28. Vlček (Maroušek, Koloušek), 55. Vlček (Jankovský, Sýbek), 60. Burkoň (Volf) – 3. Vondřich (Lukeš, Migl), 10. Svěchota (Unger, Gallistl), 39. R. Uhlíř (Štěpán), 46. Lukeš (Vondřich), 48. Ulman (Migl), 57. Brož (R. Uhlíř), 58. Z. Uhlíř (R. Uhlíř, Štěpán), vyloučení 7:6, využití 2:3.

Sestava Slavoje: Vojta – Migl, Heideker, Ulman, Vondrouš, Homolka, Gallistl – Matlášek, Vondřich, Lukeš – Štěpán, R. Uhlíř, Brož – Unger, Z. Uhlíř, Svěchota, připraven byl náhradní brankář Válek.

Na Lokomotivu

Jak již bylo řečeno, českokrumlovští medvědi si výhrou na ledě Radomyšle pojistili bronzový stupínek v tabulce základní části krajské ligy, čímž se vyhnuli nechtěnému soupeři z krajské metropole. V prvním kole play off ovšem na slavojáky čeká rovněž nevyzpytatelná veselská Lokomotiva, se kterou mají zelenobílí v této sezoně vyrovnanou bilanci 1:1. Na domácím ledě medvědi Veselí přestříleli 7:5, venku pak inkasovali debakl 5:10.

A jak to bude vypadat ve čtvrtfinále? První duel se bude hrát v pátek 10. února od 19 hodin na krumlovském ledě, odveta pak v neděli ve Veselí. Případný rozhodující třetí zápas by se hrál následující středu znovu v Českém Krumlově.

Další výsledky 22. kola KL: Tábor – Velká Radouň 13:2, Vimperk – Strakonice 0:4, Humpolec – Hluboká 5:4, Božetice – Veselí 3:5, Soběslav – David servis Č. Budějovice 2:7.

Dvojice pro 1. kolo play off: Tábor – Humpolec, Strakonice – Božetice, ČESKÝ KRUMLOV – Veselí, David servis České Budějovice – Radomyšl.