V osmém kole krajské ligy měli hokejisté krumlovského Slavoje už potřetí v řadě výhodu domácího ledu, ale znovu vyšli naprázdno, když po nezdarech se Strakonicemi a Hlubokou stejným poměrem padli i s tradičním pošumavským rivalem z Vimperku.

Český Krumlov – Vimperk 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)

Medvědi bez režiséra hry Ulmana (trenérské povinnosti) a na lavičce po odstoupení trenéra Homolky s dvojicí Kučera a Svoboda začali vlažně, a tak hostům k vypracování náskoku stačilo využívat nabídnuté přesilovky. První početní výhodu ještě Vimperští neproměnili, ale pak v rozmezí 7. až 12. minuty po trefách Vinše a Jandy odskočili na rozdíl dvou branek.

I ve druhé části měli hosté více ze hry. A když Lang ve 29. minutě další využitou přesilovkou zvyšoval už na 0:3, zdálo se být jasno. Medvědi mohli kontrovat dorážkou kapitána Štěpána, který ale zblízka namířil jen do lapačky brankáře Kubovce. O pár vteřin později však vimperského gólmana z velkého úhlu překvapil Svěchota a nastartoval nápor medvědů. Za další dvě minutky využili i domácí výhodu jednoho muže v poli, když se od modré krásně do šibenice trefil Heideker na 3:2.

A pět minut před druhou sirénou už bylo srovnáno, když si na pas Svěchoty zpoza branky najel Matlášek a bez přípravy propálil Kubovce potřetí – 3:3. Vzápětí po srážce s protihráčem odstoupil vinou svalového zranění kapitán Štěpán. Přesto mohli medvědi ještě do pauzy velký obrat dokonat, ale Vodička při přesilovce pouze orazítkoval břevno svatyně hostů.

V poslední části pak chtěly oba týmy rozhodnout, měly k tomu i řadu dobrých šancí, ale vstřelit vítěznou branku se podařilo hostům. Dvě minuty před závěrečným klaksonem střelou z kruhu nad Vojtovou vyrážečkou rozhodl Slabý – 3:4. Medvědi zkusili v poslední minutě hru bez brankáře umocněnou ještě početní výhodou, ale na vyrovnání už nedosáhli.

„Sehráli jsme další nešťastný zápas. Po sérii porážek byla znát nervozita, báli jsme se hrát. Od poloviny zápasu jsme se ale zlepšili, dotáhli a chtěli otočit. Bohužel, rozhodl soupeř. Myslím, že bod bychom si určitě zasloužili. Chybí nám góly distancovaných bratrů Uhlířových a konstruktivní rozehrávka od obránců. Tam je asi největší kámen úrazu,“ hodnotil trenér Jiří Kučera.

Fakta – branky Slavoje: 30. Svěchota (Vodička), 32. Heideker (Vodička, L. Fučík), 35. Matlášek (Svěchota), vyloučení 5:5, navíc Coufal (V) 10 OT, využití 1:3, 130 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Brůha, Heideker, Migl, L. Fučík, Kubát, Malák – Vondrouš, Štěpán (36. Perník), R. Fučík – Lukeš, Matlášek, Marek – Vodička, Brož, Svěchota.

Příště hraje jedenáctý Slavoj na ledě čtvrtého Tábora.