Druhé kolo odvet krajské hokejové ligy přivedlo na českokrumlovský led soběslavský Spartak, kterému měli medvědi oplácet potupnou porážku v poměru 3:8 z prvního vzájemného zápasu této sezony.

Samotné utkání mělo slavnostnější úvod, když trojlístku domácích hráčů Miroslavu Lukešovi, Vilému Miglovi mladšímu a Martinu Brožovi byl předán stylový dárek k nedávnému narození potomků, a to plyšový medvěd.

Obrat v závěru

Č. Krumlov – Soběslav 5:3 (1:1, 1:2, 3:0). Soběslavští ovšem přijeli na led Slavoje povzbuzeni páteční výhrou z dohrávky v hlubockém podzámčí a na jejich výkonu to bylo znát. Od začátku měli důraznější hosté více ze hry, v úvodu sice nevyužili dvě po sobě následující  přesilovky, ale krátce po skončení druhé početní výhody už udeřili. Domácí hrubě chybovali v rozehrávce, tváří v tvář Vojtovi se ocitl najíždějící Smrž a s přehledem otevřel skóre – 0:1. Zelenobílým se v dalších minutách hra nedařila, do šancí se nedostávali ani v několika přesilových hrách a vypadalo to, že po první siréně půjdou do kabin s mankem. To však necelou minutu před pauzou odmítl bojovník Zdeněk Uhlíř, který ze závaru před soběslavskou brankou pohotovou dorážkou překonal Stacha a srovnal na 1:1.

Po necelých dvou minutách hry ve druhé části hosté znovu odskočili, když se nechytatelnou bombou od tyče prezentoval Stoklásek – 1:2. O chvíli později mohlo být znovu srovnáno, když se domácí dostali do přečíslení dvou na jednoho, ale střelu Svěchoty hostující gólman kryl. V polovině zápasu pak šli domácí za špatné střídání do čtyř, ale v oslabení ujel Klíma, pokusil se Stacha oklamat blafákem,  hostující gólman však opět odolal. A od 34. minuty bylo hostům ještě veseleji, když Smrž svým druhým zásahem v zápase zvýšil na 1:3. Pět minut před druhou sirénou po tvrdé srážce s protihráčem byl hodně otřesen domácí obránce Gallistl – a tento moment jakoby medvědy nastartoval. Krumlovští začali přebírat iniciativu a minutu před odchodem do kabin se  dostali do kontaktu. Medvědi měli výhodu přesilovky, kterou bleskově už za šest vteřin využil Svěchota, jehož střela od modré prošla Stachovi mezi betony těsně za brankovou čáru na průběžných 2:3.

A co medvědi naznačili v závěru druhé třetiny, to pak potvrdili v poslední dvacetiminutovce. To už se hrálo podle not domácích – a výsledek se dostavil. Nejprve v polovině třetiny svým druhým gólem v utkání Zdeněk Uhlíř srovnal na 3:3. Misku na domácí stranu pak v 57. minutě přiklonil jeden z novopečených otců Migl – 4:3. Soběslavští v poslední minutě ještě sáhli k odvolání brankáře, ale puk získali domácí a další oslavenec Lukeš do prázdné svatyně pečetil výhru medvědů na 5:3.

Fakta – branky: 20. Z. Uhlíř (Gallistl), 39. Svačina (R. Fučík), 49. Z. Uhlíř (Svěchota), 57. Migl (Štěpán), 60. Lukeš (R. Fučík) – 9. Smrž (Bruner), 22. Stoklásek (Karpíšek), 34. Smrž (Vild), vyloučení 5:7, navíc Hraňo (Soběslav) 10 OT, využití 1:0.

Sestava Slavoje: Vojta – Svačina, Marek, Gallistl, Migl ml., Šimek, Šalanda –  Štěpán, R. Fučík, Matlášek – Klíma, Z. Uhlíř, Lukeš – Brož, Svěchota, Vodička, připraveni byli Ochtábec a náhradní brankář Válek.

Slova od kormidla

„Musím předeslat, že jsme opět nebyli kompletní a hráli znovu v kombinovaném složení. Scházíme se na zápasy jako nějací rybníkáři, což je na takovéto úrovni hodně špatné. Pokaždé čekáme na poslední chvíli, kdo přijde nebo se omluví. Hrajeme každý týden jinak a sestava si nemůže sednout," posteskl si českokrumlovský trenér Vilém Migl starší a jedním dechem pokračoval: „Naším hlavním problémem ovšem zůstává fakt, že nedáváme góly. Na každou branku se strašně nadřeme a naopak sami lacino inkasujeme. To bylo vidět i v tomto zápase, hlavně v jeho první polovině. Po druhé třetině, kdy byla Soběslav jasně lepší, musela v kabině přijít velká bouřka. A jsem rád, že jsme toto velice důležité utkání nakonec zvládli a dotáhli ke třem bodům. Pochválit bych tentokrát chtěl bojovníka Romana Fučíka a zejména juniora Šimka, který  se těžké role zhostil a na svůj mladý věk hrál velice dobře. Teď pojedeme čtyřikrát za sebou ven, kde se nám vůbec nedaří. Už konečně musíme něco přivézt i odtud!"

Těžká série

Českokrumlovští oplatili soupeři z popředí tabulky porážku, připsali si na konto šestou výhru v sezoně a udrželi si pátou příčku průběžného pořadí. Tu pojedou hájit v neděli 9. prosince na led bodově vyrovnaných a jen o skóre šestých Strakonic. Tento zápas bude prvním z těžké prosincové série, kdy se pak medvědi dále ještě představí  na stadionech českobudějovického David servisu, v píseckém působišti Radomyšle a v Jindřichově Hradci.

Další výsledky 13. kola KLM: David servis Č. Budějovice – Humpolec 11:0, J. Hradec B – Božetice 3:4 po prodloužení, Hluboká – Strakonice 3:5, Veselí – Vimperk 3:5, Radomyšl – Tábor B 6:4.