Tečku za nabitým týdnem napsali hokejisté krumlovského Slavoje na strakonickém ledě. Při dohrávce ve Veselí přišli medvědi o čistý štít bez prohry. K partii devítibodových pak v neděli jeli zelenobílí nekompletní, a tak poprvé v této sezoně nastoupil v roli hrajícího trenéra asistent Migl.

Strakonice – Č. Krumlov 3:4 po náj. (1:0, 1:2, 1:1)

V první třetině byla převaha na holích domácích hráčů, kteří také odcházeli do kabin po první siréně s těsným náskokem. Od druhé části převzali iniciativu hosté a otočili krátce po polovině utkání na 1:2. V poslední minutě třetiny se však Strakoničtí zase dotáhli – a začínalo se znovu. Sedm minut před koncem se miska ještě jednou přiklonila na stranu medvědů, ale domácí v 57. minutě odpověděli – a o vítězi se rozhodovalo v nájezdech. V nich hostující Radek Lukeš vychytal oba domácí střelce, zatímco hostující Kadlec i Miroslav Lukeš uspěli – a bod navíc putoval do podzámčí.

„Bylo nás jako ve Veselí zase málo, a tak jsme tentokrát museli sáhnout do juniorky, odkud jsme si vytáhli Havlíčka, se kterým jsem hrál v jedné obraně. Nezačali jsme dobře a celá první třetina byla z naší strany vlažná. Od druhé jsme se ale zvedli a po zbytek zápasu byli už lepší, ale neproměnili jsme hodně šancí. Z toho pohledu je remíza ztrátou, ale nakonec dva body ze Strakonic rozhodně mají váhu. Velice dobře chytal Lukeš, což jen potvrdil v nájezdech, kdy nepustil gól," chválil kouč Vilém Migl mladší.

Fakta – branky: 18. Kašpar, 40. Růžička, 57. Srb – 25. M. Lukeš (Z. Uhlíř), 35. Kadlec (M. Lukeš), 53. Vondřich (Kadlec, Štěpán), vyloučení 12:7, navíc Major, Kašpar, Ondrejec (vše ST) 10 minut, využití 1:2, v oslabení 1:0, 500 diváků, Slavoj: R. Lukeš – Migl, Havlíček, Gallistl, Machálek, Šimek, Matlášek – Příchovský, Z. Uhlíř, M. Lukeš – Kadlec, Vondřich, Štěpán – J. Fučík, Svěchota, Klíma.

V příštím kole jedou medvědi v neděli na led posledního Humpolce a další domácí zápas sehrají o svátečním úterku 28. října s budějovickým David servisem.