J. Hradec – Č. Krumlov 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)

První vzájemný duel v podzámčí skončil jasnou dvoucifernou výhrou obhájců titulu, ale v odvetě se podávala vyrovnanější partie. Favorizovaní medvědi přesto kráčeli za kýženou výhrou, která by udržela naději na první místo, když po dvou třetinách měli k dobru dvoubrankový náskok. Ten však v poslední části Hradečtí smazali. Slavojáci pak v prodloužení urvali alespoň bonusový druhý bod.

„Je to škoda! Chtěli jsme vyhrát za tři body a ještě šlápnout do boje o první místo. To už je ale pouze v oblasti teorie, protože Strakonice mají lepší vzájemné zápasy a musely by ztratit ve svém posledním utkání s Telčí, což nepředpokládám,“ propočítal vyhlídky medvědů na prvenství hrající kouč Kamil Šťastný a ještě se vrátil k samotnému vystoupení u Vajgaru: „Vyrovnávací gól jsme inkasovali při power play domácích pět vteřin před koncem. Nevyhodili jsme puk a vymstilo se to. Jinak jsme ovšem zápas celkem kontrolovali a až v závěru nás soupeř dostal pod tlak. Tentokrát pochválím brankáře Spáčila, který chytal opravdu dobře a výkonem mě mile překvapil. Byl jistý, nevypadávaly mu puky a předvedl určitě svůj nejlepší výkon v krumlovském dresu,“ chválil kouč.

Fakta – branky: 48. Tržil (Lazorišák), 60. Tomšík (Chmel, Jon) – 20. Vondřich (Krcho), 34. Malovec (Šťastný), 62. Andrýsek, vyloučení 3:5, využití 0:1, rozhodčí: Horáček, Karlín, Šesták, sledovalo 355 diváků.

Sestava Slavoje: Spáčil – Čížek, Malovec, Andrýsek, Gallistl, Řepa – Michalec, Šťastný, Hakl – Kadlec, Krcho, Vondřich – Svěchota, Berný, Stodolovský.

V příštím kole nadále stříbrní Krumlovští (o skóre před Radomyšlí) přivítají v neděli 25. února v pořadí šesté Veselí (od 17 hodin), se kterým první zápas venku vyhráli 3:1. Základní část pak slavojáci uzavřou v sobotu 3. března na ledě aktuálně pátého Milevska.