Až do dalekého Humpolce se v neděli vypravili hokejisté českokrumlovského Slavoje a na ledě posledního týmu tabulky krajské ligy potvrdili roli velkého favorita.

Humpolec – Český Krumlov 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

S několika změnami a s novicem Feferlem v sestavě rozhodli medvědi o povinném importu bodů prakticky už v první části, kdy odskočili na rozdíl dvou gólů. O první změnu skóre se postaral vydařenou střelou od modré obránce Vachulka. Uklidňující druhý zásah přidal kanonýr R. Uhlíř, který si najel na přihrávku Fučíka zpoza branky a upravil na 0:2. V rušné druhé třetině branka nepadla. V poslední části nejprve medvědi pečetili třetím gólem, který po individuální akci zaznamenal Lukeš. Domácí stačili dát už jen čestný úspěch – 1:3.

„Soupeř začal velmi agresivně a snažil se nás zaskočit. I v pozměněné sestavě jsme se s tím ale vyrovnali. Hrál se takový úporný hokej. Ve druhé třetině jsme měli hodně vyloučených a trochu vrátili domácí do hry. Všechna oslabení jsme ale přestáli. Těší mě i to, že kluci, kteří toho mají odehráno méně, ukázali, že jsou schopni kdykoli naskočit.

Jedinou kaňkou je tak zranění Migla. Ten nejprve po souboji upadl na branku a zranil se v obličeji. V závěru pak padal do střely a byl zasažen pukem do hlavy. S otřesem mozku musel na vyšetření do nemocnice a bude chybět v dalších zápasech,“ posteskl si na závěr hodnocení krumlovský kouč Jan Rosický, jenž v úterý absolvuje s družinou medvědů vložené kolo na milevském ledě s Božeticemi.

Fakta – branky Slavoje: Vachulka (Feferle), R. Uhlíř (R. Fučík), Lukeš.

Sestava Slavoje: R. Lukeš – Heideker, Brůha, Migl, Vachulka, Jaroš, Malák – Štěpán, R. Uhlíř, R. Fučík – Feferle, Mertl, M. Lukeš – Brož, Svěchota, Unger (od 30. Perník), připraven náhradní brankář Bednařík.

Českokrumlovští si po sedmé výhře v sezoně udrželi post lídra KL a tříbodový náskok před druhými Strakonicemi. Před domácím publikem uzavřou medvědi první polovinu základní části v neděli od 17.30 s Veselím.