Jihočeská krajská hokejová liga mužů postoupila do rozhodující fáze sezony – vyřazovacích bojů v play off.

V pátek 12. února a v neděli 14. února byly na programu zápasy čtvrtfinálových sérií, z nichž tři se rozhodly v nejkratším možném termínu už po dvou duelech – a výjimkou nebyl ani souboj po základní části čtvrtého krumlovského Slavoje s pátou humpoleckou Jiskrou.

Půltucet doma

1. zápas: Č. Krumlov – Humpolec 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Úvodní duel na krumlovském ledě přilákal slušnou diváckou kulisu, která už po necelé půlminutě sledovala zásah zdravotnické asistence po nešťastném zranění hostujícího obránce Kříže v obličeji. Krátká pauza však nic neubrala na chuti obou týmů a v následujících minutách byl k vidění hokej nahoru dolu.

První velkou šanci měl domácí Fučík, ale dorážkou zblízka si na Zoura nepřišel. V polovině úvodního dějství dostali možnost první přesilovky hosté při vyloučení Machálka – a kvalitu musel prokázat i domácí gólman Lukeš, jenž nejméně třikrát v krátkém sledu skvěle zasáhl při střelách humpoleckých hráčů z bezprostřední blízkosti. Lukeš však udržel čisté konto a v závěru třetiny se miska vah přiklonila na krumlovskou stranu.

V 17. minutě roztočila první domácí pětka před brankou velký kolotoč a vyraženou střelu R. Uhlíře propasíroval z úhlu do sítě všudybyl Kadlec – 1:0. Od 20. minuty pak bylo medvědům ještě veseleji, když poprvé dokázali využít početní výhodu. Opět zakombinovala první útočná letka, střela Vondřicha ještě svůj cíl nenašla, ale odražený puk mezi kruhy napálil Čížek a ranou pod břevno nad ležícím Zourem upravil na průběžných 2:0.

Ve druhé dvacetiminutovce kvalita zápasu pohříchu viditelně upadla. Humpolečtí ve snaze vykolejit domácí mašinu notně přitvrdili a hra se rozkouskovala častým vylučováním. Medvědi se ovšem tímto stylem rozhodit nenechali a naopak z přesilovek pojišťovali vedení. Ve 23. minutě po další ukázkové kombinaci svým druhým gólem zvyšoval Kadlec už na 3:0. V polovině hrací doby se do střelecké listiny pohotovou dorážkou zapsal i Roman Uhlíř, při jehož trefě si již čtvrtou(!) asistencí vylepšil statistiky kapitán Vondřich. Ve zbývajícím čase se plnily jen kolonky v počtu vyloučených, dvakrát se strhla i hromadná šarvátka a na průběžném stavu se víc nezměnilo.

Poslední dvacetiminutovka již pouze potvrdila dobrý vstup medvědů do série. Střelecké taktovky se ještě chopil krumlovský kapitán Vondřich, jenž ke čtyřem asistencím přidal i dvě trefy do černého, když v rozmezí 47. a 58. minuty vytáhl výsledek na konečných 6:0.

Fakta – branky: 17. Kadlec (R. Uhlíř, Vondřich), 20. Čížek (Vondřich, R. Uhlíř), 24. Kadlec (R. Uhlíř, Vondřich), 30. R. Uhlíř (Vondřich, Kadlec), 47. Vondřich (Kadlec, Čížek), 58. Vondřich (Kadlec, R. Uhlíř), vyloučení 9:13, navíc Zaňák (Humpolec) 5 minut + do konce, Brychta, Dolejš (oba Humpolec) 10 minut osobní trest, využití 5:0, rozhodčí: Stach, Packa – Macháček, Zelenka, sledovalo 220 diváků.

Sestava Slavoje Č. Krumlov: R. Lukeš – Štěrba, Machálek, Čížek, Malovec, Mrázek – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich – J. Fučík, Klíma, Unger – Vaňous, Svěchota, Marek.

„První třetina byla vyrovnaná a my byli v jejím závěru šťastnější. Soupeř měl zejména v přesilovce velké šance a z mého pohledu tady hrál nejlepší hokej za celou sérii. Od druhé části se ale Humpolec uchýlil ke zbytečně tvrdé hře a sám se vyvedl z koncentrace. Důležité pak bylo, že jsme fauly hostů dokázali v přesilovkách trestat. Naše úspěšnost v početní výhodě byla hlavním a rozhodujícím faktorem v sérii," pochvaloval si produktivitu po prvním vítězném utkání krumlovský trenér Kamil Šťastný.

Tečka na Vysočině

2. zápas: Humpolec – Č. Krumlov 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Vzájemná bilance těchto soupeřů v základní části byla vyrovnaná, když zápasy vyhrávali domácí (9:4 v Č. Krumlově, 4:3 v Humpolci) – a šance tedy byly otevřené. Krumlovští ovšem k odvetě na led nejvzdálenějšího protivníka přijeli s jasným cílem ukončit sérii v nejkratším čase, a to se jim podařilo. A určujícím faktorem opět byly přesilovky. Medvědi v první třetině využili dvě početní výhody, když skóre otevřel v 8. minutě Roman Uhlíř a formu prvního útoku pak necelé dvě minuty před první sirénou potvrdil opět v přesilové hře štírek Kadlec – a medvědi si vytvořili rozhodující odstup.

Humpolečtí se sice ve druhé části dostali do kontaktu, když kouzlo krumlovského gólmana Lukeše po dlouhých šestaosmdesáti minutách odčaroval Kavka, ale to byla jejich labutí píseň. Krumlovští ve 34. minutě zásluhou trefy obránce Malovce v přesilovce opět odskočili na rozdíl dvou branek – 1:3. V poslední třetině se již diváci branky nedočkali – a po závěrečné siréně se z postupu do semifinále radovali slavojáci!

Fakta – branky: 26. Kavka (Zeman) – 8. R. Uhlíř (Vondřich), 19. Kadlec (R. Uhlíř), 34. Malovec (R. Uhlíř, Vondřich), vyloučení 7:9, navíc Komůrka (Humpolec) 10 minut, využití 0:3, rozhodčí: Hamr, Pexa – Jirovský, Karlín, sledovalo 80 diváků.

Sestava Slavoje Č. Krumlov: R. Lukeš – Čížek, Malovec, Machálek, Mrázek, Gallistl, Malák – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich – J. Fučík, Unger, Klíma – Pichler, Svěchota, Vaňous.

„Také odvetu v Humpolci jsme po taktické stránce zvládli na jedničku. Opět se nám dařila přesilovka, z níž jsme dali všechny góly, a měli jsme, myslím si, celý zápas pod kontrolou. Byl jsem opravdu spokojený," kvitoval přesvědčivý postup kouč medvědů a jedním dechem ještě dodal: „Za předvedené výkony v obou zápasech musím pochválit celý tým. Všichni příkladně bojovali a makali od začátku do konce. Vyzdvihl bych pak brankáře Radka Lukeše, který byl velkou oporou a inkasoval jen po jednom špatném střídání. Dostat jediný gól ve dvou zápasech, to je výborná vizitka!" chválí Kamil Šťastný.

Začnou venku

Krumlovští hokejisté tedy po roce opět proklouzli do semifinále krajské ligy, ale o tom kdo bude jejich soupeřem jasno ještě není.

O soupeři medvědů rozhodne až dnešní třetí zápas v jediné neukončené sérii mezi Veselím a béčkem Tábora. Pokud uspěje domácí Veselí, tak se slavojáci po roce v semifinále opět střetnou s českobudějovickým David servisem. V případě úspěchu Táborských by na medvědy v semifinále čekalo Milevsko.

Jasné je ovšem jedno, ať už duel ve Veselí dopadne dnes jakkoliv, že medvědi začnou (vzhledem ke čtvrté příčce po základu) semifinále v pátek 19. února na ledě soupeře. Odveta se pak uskuteční v neděli 21. února v Českém Krumlově a případný rozhodující třetí zápas by se ve středu 24. února hrál opět na kluzišti po základní části lépe postaveného týmu soupeře.

„Pokud by se mohlo vybírat, tak bychom pro semifinále raději chtěli Milevsko, na které si věříme. Když ovšem chcete uspět a vyhrát, tak to musíte brát tak, jak to přijde. Na soupeře, ať to bude David servis nebo Milevsko, se připravíme nejlépe jak umíme," těší se na pátek krumlovský kormidelník Kamil Šťastný.

Čtvrtfinále play off krajské ligy mužů 2015/16: David servis Č. Budějovice – Soběslav 9:3 a 9:3 (2:0 na zápasy), Veselí – Tábor B 3:2 v prodloužení a 1:2 (stav série 1:1, rozhodující třetí zápas dnes od 19.00 ve Veselí), Milevsko – Radomyšl 6:4 a 7:3 (2:0 na zápasy), Č. Krumlov – Humpolec 6:0 a 3:1 (2:0 na zápasy).