Béčko druholigových kohoutů potupili v předposledním kole základní části krajské ligy patnáctigólovým debaklem!

Mladíci Tábora se nestačili ani nadechnout a gólman Michal Novák lovil v úvodní dvacetiminutovce kotouč z branky hned sedmkrát. „Po první třetině bylo vymalováno. Kluci hráli s chutí a pěkně si zastříleli. Expresivně řečeno – byla to hrozná demolice,“ komentuje duel 21. kola trenér Slavoje Kamil Šťastný.

Ve výborném světle se předvedla bratrská dvojice Romana a Petra Šulčíkových. Roman získal osm kanadských bodů za čtyři góly a stejný počet asistencí, o dva roky starší Petr, který začal oblékat dres medvědů až v průběhu této sezony (uplynulých pět let hájil ve třetí nejvyšší německé soutěži barvy Rostocku), přidal v Táboře ke třem přesným zásahům ještě čtyři nahrávky.

„Šulčíkovi jsou klíčoví hráči naší sestavy. Nastupují ve všech důležitých situacích, snažíme se je při zápasech maximálně vytížit,“ dodává kormidelník medvědů, který svůj tým připravuje na tuto neděli. Už jistí vítězové základní části soutěže nastoupí od 17 hodin doma proti Radomyšli.

„Chceme vyhrát a stejně jako minulý týden odčinit porážku, kterou jsme v Písku s tímto soupeřem utrpěli. Do utkání půjdeme s maximálním nasazením. Nemůžeme si ulevit, protože by pak snadno došlo ke zranění,“ odhaluje Deníku plány Kamil Šťastný.

Na dvou frontách

A pak už přijde na řadu klíčová fáze sezony. Čtvrtfinále play-off krajské ligy rozehraje HC Slavoj příští pátek 10. března, odveta je na programu hned v neděli. Na soupeře si ale Krumlovští musí ještě pár dnů počkat. Jejich první překážka ve vyřazovacích bojích vzejde z trojlístku Tábor B, Humpolec a Soběslav.

Bez ohledu na počínání v play-off čekají slavojáky v průběhu následujícího měsíce také zápasy kvalifikace o 2. ligu. Ve skupině B poměří síly s týmem Chebu a zatím neznámým vítězem liberecké krajské ligy. V hracím systému každý s každým doma a venku absolvují všechny celky čtyři utkání. Vítězové skupin A a B se následně střetnou ve dvou duelech o postup.

„Byl jsem jedním z hlavním iniciátorů, abychom bojovali na obou frontách – a na obou chceme uspět. Kdybych měl odpovědět, čemu dáváme větší váhu, tak je to určitě kvalifikace,“ říká odhodlaně hrající trenér HC Slavoj. „A jestli chceme postoupit do druhé ligy? To je otázka pro vedení klubu, záleží na financích, zázemí a dalších aspektech. Pokud ale budu mluvit za sebe, tak já rozhodně postupové ambice mám!“

HC Tábor B - HC Slavoj Český Krumlov 1:15 (0:7, 0:4, 1:4). Góly a nahrávky: 42. Václav Prchal - 8. R. Šulčík (P. Šulčík, Čížek), 11. M. Lukeš (R. Šulčík), 12. R. Šulčík (M. Lukeš, Čížek), 14. Gallistl (Cifreund), 15. P. Šulčík (R. Šulčík), 19. Unger (Z. Uhlíř, Štěrba), 20. P. Šulčík (R. Šulčík), 24. R. Šulčík (Andrýsek, P. Šulčík), 26. Fučík (TS), 38. Malovec (P. Šulčík, M. Lukeš), 39. Klíma (Unger, Andrýsek), 48. Unger (R. Šulčík, Vojta), 54. R. Šulčík (Štěrba, P. Šulčík), 55. Fučík (Gallistl), 56. P. Šulčík. Rozhodčí: Vovčko - Diviš, Mašek. Vyloučení: 9:7, navíc Hastrman (TAB) 10 minut. Využití: 1:4.

Sestava Českého Krumlova: Vojta - Čížek, Malovec, Štěrba, Andrýsek, Cifreund, Machálek - M. Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík, Michel (10. Gallistl), Z. Uhlíř, Klíma, Fučík, Unger, Svěchota. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.