Medvědi nejprve doma dvouciferným výsledkem deklasovali jindřichohradecký Vajgar a o den později ve šlágru dvanáctého kola vydřeli tři body i na ledě veselské Lokomotivy. Slavojáci přidali na vítěznou šňůru již šestý a sedmý korálek, čímž se při dvojnásobném zaváhání dosud vedoucích Strakonic posunuli o skóre do čela průběžné tabulky, navíc mají jeden zápas k dobru.

DESÍTKA S VAJGAREM

11. kolo KL: Č. Krumlov – J. Hradec 10:2 (3:0, 3:2, 4:0). V pátečním zápase si krumlovští hokejisté otevřeli na svém stadionu střelnici, což hostující Vajgar odnesl výmluvnou desítkou. V dresu vítězů se hattrickem blýskl obránce Ivo Gallistl.

„Základ k pohodové výhře jsme položili už v první třetině, kterou jsme vyhráli o tři góly. I v dalším průběhu zápasu jsme pak dobře bruslili, dařily se nám přesilovky a spolehlivě chytal gólman Pícha. Když to shrnu, tak to byl dobře zvládnutý kolektivní výkon a zasloužená vysoká výhra,“ hodnotil spokojený hrající trenér medvědů Kamil Šťastný a ještě dodal: „Jediným mínusem byl další trest do konce zápasu pro Malovce. Musela následovat promluva, hráč to pochopil a v dalším zápase to odehrál velmi zodpovědně.“

Fakta branky: 10. Břečka (Vondřich, Kadlec), 14. Unger (Vondřich, Kadlec), 18. Břečka (Šťastný, Svěchota), 27. Šťastný, 32. Klíma (Šimek), 40. Gallistl (Šťastný, Svěchota), 43. Andrýsek (Klíma), 57. Berný (Řepa), 57. Gallistl (Šťastný), 59. Gallistl – 38. Procházka (Lazorišák, Jasanský), 50. Stach (Ondřej, Lazorišák), vyloučení 6:8, navíc Malovec (ČK) 10 minut a do konce, využití 2:1, v oslabení 1:0, rozhodčí: Jílek, Diviš, Jindra, 120 diváků.

Sestava Slavoje: Pícha – Malovec, Andrýsek, Břečka, Šimek, Gallistl – Fučík, K. Šťastný, Svěchota – Kadlec, Unger, Vondřich – Berný, Klíma, Řepa.

SÍLA V PŘESILOVCE

12. kolo KL: Veselí – Č. Krumlov 1:3 (1:1, 0:1, 0:1). Klíčem k úspěchu slavojáků na horkém veselském ledě byly přesilovky, z nichž hosté vstřelili všechny tři branky.

„To byl daleko těžší zápas než před tím doma a jsem rád, že jsme ho zvládli. Veselí hrálo velmi dobrý důrazný hokej a body z jeho ledu mají cenu. Celkově jsme ovšem byli o něco lepší. Opět jsme předvedli spolehlivý disciplinovaný hokej, v klíčových momentech tým znovu držel spolehlivý brankář. Po trochu rozpačitém začátku sezony se manšaft dal kupy, hrajeme v pohodě a podáváme kvalitní výkony,“ těší kouče aktuálního lídra krajské ligy Kamila Šťastného.

Fakta – branky: 18. Arnold (Mikeska) – 13. Unger (Andrýsek, Kadlec), 34. Vondřich (Břečka), 54. Vondřich (Unger), vyloučení 9:7, navíc Lomský (Veselí), Gallistl (ČK) oba 5 minut a do konce, využití 0:3, rozhodčí: Horáček – Macháček, Smrž, 290 diváků.

V NEDĚLI DOMA

Českokrumlovští budou post vedoucího týmu krajské ligy hájit v neděli 26. listopadu, kdy od 17 hodin změří doma síly s aktuálně čtvrtým Milevskem. Hosté přijedou povzbuzeni skalpem Strakonic z jedenáctého dějství a výhrou z minulého kola doma nad Hlubokou.