Vimperk - Č. Krumlov 3:6 (1:1, 1:0, 1:5)

Souboj tradičních rivalů byl od prvních minut vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Hostům se však v koncovce zpočátku nedařilo, a tak první změnu přichystali domácí, kteří se ve 13. minutě v oslabení dostali do brejku a ujali se vedení. Medvědi se dotáhli o tři minuty později, když po asistenci Svěchoty skóroval ve třetím útoku zaskakující Příchovský – 1:1.

Druhá dvacetiminutovka měla podobný scénář. Ve 27. minutě hráli medvědi další přesilovku, ale po zbytečné ztrátě puku podruhé inkasovali při vlastní výhodě – 2:1. Do druhé sirény se hostům tentokrát srovnat nepodařilo.

V poslední třetině hostující trenéři sáhli ke změnám v sestavě, když se do prvního útoku posunul Marek a Ulman se vrátil do obrany k Vondroušovi. Další přesun si pak vynutilo zranění Maláka, který byl s podezřením na zlomeninu klíční kosti odvezen do nemocnice. Poté se Matlášek stáhl do obrany a jeho post ve druhé útočné formaci zaujal Vodička. Ve 45. minutě se ovšem trefili domácí potřetí a s akciemi Slavoje to vypadalo špatně.

Naštěstí ještě v téže minutě přišel kontaktní gól Lukeše na 3:2. O minutku později už bylo srovnáno, když na 3:3 dával matador Ulman. A v polovině třetiny se miska vah definitivně přiklonila na stranu důraznějších hostů po trefě kapitána Štěpána z využité přesilovky – 3:4. Podruhé v zápase se v 53. minutě do střelecké listiny zapsal Příchovský – 3:5. Minutu před závěrečným klaksonem pak medvědi využili další početní výhodu a Štěpán pečetil čtvrtou výhru Slavoje v nové sezoně – 3:6.

Českokrumlovští jsou spolu s Táborem posledním nadále stoprocentním týmem krajské ligy a jen mírně horším skóre figurují za týmem z města husitů na druhé příčce. Výborný rozjezd do sezony budou medvědi nyní potvrzovat na domácím ledě, kde v neděli od 17.30 hodin změří síly s aktuálně devátou veselskou Lokomotivou.

Fakta – branky Slavoje: 16. Příchovský (Svěchota), 45. Lukeš (Marek, Svoboda), 46. Ulman (Štěpán, R. Uhlíř), 50. Štěpán (R. Uhlíř), 53. Příchovský (Svěchota), 59. Štěpán (R. Uhlíř), vyloučení 6:9, využití 0:2, v oslabení 2:0.

Sestava Slavoje: Vojta – Migl, Svoboda, Marek, Vondrouš, Homolka, Malák – Ulman, Vondřich, Lukeš – Matlášek, R. Uhlíř, Štěpán – Unger, Svěchota, Příchovský, od 46. Vodička, připraven náhradní brankář Bednařík.

Trenér krumlovských medvědů Jiří Kučera hodnotil: „Z pracovních důvodů tentokrát v základu chyběl Brož a vinou zranění třísel nenastoupil Zdeněk Uhlíř. První dvě třetiny se nám moc nepovedly a navíc jsme dostali dva góly při vlastní přesilovce. V koncovce se nedařilo, a tak jsme do poslední třetiny udělali nějaké přesuny, které se osvědčily. Díky těmto změnám se nám povedl obrat, za který musím pochválit celé mužstvo. Kluci bojovali, nic nevzdávali ani za nepříznivého stavu a začali jsme proměňovat šance. Poslední třetina byla opravdu velice dobrá.“