Nekompletní medvědi si z utkání osmnáctého dějství krajské ligy z ledu úřadujícího oblastního mistra přivezli potupnou dvoucifernou nadílku a v důležitém účtování pak klesli mimo elitní čtyřku, když se propadli ze druhého místa vinou horšího skóre až za Veselí na páté pořadí.

David servis ČB - Č. Krumlov 10:0 (1:0, 4:0, 5:0)

Scénář prvního vzájemného utkání, které se v krumlovském podzámčí rozhodovalo ve prospěch favorita z krajské metropole až na nájezdy, připomínalo jen úvodní dějství odvety. V něm medvědi drželi krok i vyrovnaný stav, ale pohříchu se potýkali s neproduktivní koncovkou. Hosté nevyužili ani jednu z několika slibných šancí a nenašli recept na dobře chytajícího bývalého spoluhráče Vojtu v brance servismanů, zatímco domácí byli úspěšnější a do kabin si po první siréně nesli nejtěsnější náskok.

Od druhé třetiny se však ofenzivní síla David servisu začala projevovat naplno. Budějovičtí v čele s velezkušeným navrátilcem Františkem Mrázkem postupně přidali další čtyři zásahy – a o vítězi nebylo pochyb.

V poslední dvacetiminutovce pak domácí vytáhli výsledek až do výmluvné dvouciferné podoby. Po sedmém gólu vystřídal v krumlovské brance Radka Lukeše vítkovický odchovanec Aleš Pavela a i on si ještě „vychutnal" nezáviděníhodnou premiéru v dresu medvědů…

Fakta – branky: 14. Dal. Mikeš (Tupý), 25. D. Janda (F. Mrázek, Chaloupka), 28. R. Šulčík (D. Janda), 32. Tupý (F. Mrázek), 33. R. Šulčík (J. Hanzal), 44. F. Mrázek, 51. Chaloupka (R. Suchánek ml., F. Mrázek), 54. R. Suchánek ml. (F. Mrázek), 58. J. Hanzal (Chaloupka, R. Suchánek ml.), 60. Sumerauer (Dan Mikeš), vyloučení 6:6, navíc F. Mrázek (DS) M. Lukeš (ČK) oba 10 minut, Unger (ČK) 5 minut, Šalanda (ČK) 5 minut + do konce, využití 1:0, rozhodčí. Grochal – Macháček, Vaňásek, 450 diváků.

Sestava Slavoje: R. Lukeš (51. Pavela) – Machálek, Štěrba, M. Šimek, Šalanda, Havlíček – M. Lukeš, Matlášek, Štěpán – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich – Unger, Svěchota, J. Marek.

„Měli jsme v zápase možná deset velkých šancí, ale nedali jsme ani gól. Neschopnost prosadit se v koncovce je ale jen jedna strana mince. Nebyli jsme sice ani zdaleka komplet, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Hlavním důvodem takového debaklu totiž bylo nedodržování pokynů a stanovené taktiky. Hokej i na úrovni kraje je především o tom, že je třeba hrát s nějakým systémem, a to jsme hrubě nezvládli. Nejde se prostě jen tak sejít a nějak zápas odehrát a odklouzat. Všichni si musí sáhnout do svědomí a v přístupu něco změnit. Tento zápas byl pro nás vlastně už přípravou na play off a jasně nám bohužel ukázal, kde je realita. Musíme si přiznat, že hokejově podobného soupeře prostě nepřehrajeme a pokud budeme chtít uspět, tak na něj musíme jít s chytrostí a taktikou, hrát ve všech řadách zodpovědně, počkat si na chyby a ty pak také dokázat trestat. Snad se z této nálože dostatečně poučíme a příště doma ukážeme daleko lepší výkon," díval se už raději dopředu krumlovský lodivod Kamil Štastný s odkazem na nedělní utkání, v němž medvědy čeká obdobně náročná zkouška v podobě partie s aktuálním lídrem tabulky z Písku (od 17.00).

My dodejme, že první vzájemný duel dospěl v Písku až do samostatných nájezdů, v nichž získali bonusový druhý bod Krumlovští.

Další výsledky 18. kola KL: Milevsko – Vimperk 5:1, Písek – Strakonice 5:1, Žirovnice – Soběslav 2:6, Humpolec – Veselí 1:3, Hluboká – Tábor B 3:5.