Medvědi byli v souboji s předposledním týmem pořadí jasnými favority, ale na splnění papírových předpokladů se až nečekaně hodně nadřeli. Houževnatí hosté dvakrát smazali náskok slavojáků, o jejichž výhře rozhodla až individuální akce obránce Antonína Řepy čtyři minuty před koncem.

Český Krumlov – Telč 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Z využité přesilovky po dorážce kapitána Vondřicha šli domácí do vedení, ale hosté byli nebezpeční a krumlovský gólman se měl co otáčet. Za děravou obranou Spáčil kryl několik tutovek hostů, ale krátce před polovinou hrací doby už kapituloval. Jistě proměněným trestným střílením medvědi zase vedli, ale hosté se ve třetí části opět dotáhli. O tom, že všechny body zůstanou doma, rozhodl obránce Řepa, který při hře čtyř proti čtyřem projel celé kluziště, udělal blafák Vackovi a stanovil konečný výsledek.

„Pokračujeme bohužel v nemastných neslaných výkonech z poslední doby. Je to výhra s hořkou příchutí. Kriticky si musíme přiznat, že soupeř byl místy lepší a nás zachránil jen výborný výkon brankáře Spáčila. To, že máme všechny body, je hlavně jeho zásluha,“ vyzdvihl klíčový článek týmu krumlovský kouč Kamil Šťastný a ještě dodal: „Líbila se mi hra mladíků v třetím útoku. Snažil se šestnáctiletý Hanák, vidět byl i Hakl, který navíc jistě proměnil trestné střílení.“

Fakta – branky: 12. Vondřich (Gallistl, Lukeš), 34. Hakl TS, 56. Řepa (Krcho) – 29. Lander (Lupač), 52. Nohava (Lander), vyloučení 4:6, navíc Šimek (ČK) 5 + do konce, využití 1:0, rozhodčí: Horáček – Šimánek, Macháček, sledovalo 150 diváků.

Sestava Slavoje: Spáčil – Svoboda, Šimek, Čížek, Řepa, Andrýsek, Gallistl – Lukeš, Svěchota, Vondřich – Kadlec, Krcho, Klíma – Michalec, Hakl, Hanák.

V jedenáctém kole se nadále v průběžné tabulce čtvrtí Krumlovští vydají v sobotu 24. listopadu na písecký led, kde se utkají s aktuálně pátou Radomyšlí, která na Slavoj ztrácí dva body. Utkání se hraje netradičně už od 14.30 hodin.