Medvědi tradičního rivala, který se od začátku této sezony pohybuje na spodku tabulky, v prvním vzájemném utkání doma deklasovali dvouciferným výsledkem v poměru 11:3, ale v odvetě se na očekávaný bodový zisk nadřeli daleko více.

Soběslav - Č. Krumlov 3:6 (1:0, 1:1, 1:5)

Lépe na tom po dvou třetinách utkání byli domácí. Ti otevřeli skóre gólem do šatny krátce před první sirénou a v polovině zápasu odskočili na 2:0. Krumlovští naštěstí do druhé pauzy dali kontaktní gól z hole Mrázka a krátce po zahájení poslední dvacetiminutovky srovnali trefou Klímy. Následně vzal na sebe zodpovědnost krumlovský kapitán Vondřich, který dvěma góly v rozmezí necelých tří minut dokonal obrat – 2:4. Soběslavským ještě svitla naděje po využití dlouhé přesilovky, korigovali na 3:4, ale závěr již byl plně v režii medvědů. Ti nejenom že další oslabení ubránili, ale navíc v početní nevýhodě dali pátou branku z hole Fučíka. Domácí ještě zkusili power play, hráli v šesti proti třem, ale krumlovský kapitán Jiří Vondřich trefou do prázdné branky zkompletoval svůj hattrick a zpečetil důležitou výhru – 3:6.

Fakta – branky: 20. Píha (Schejbal, Hák), 29. Chalupský (Karpíšek), 47. Schejbal (Vild, Hák) – 37. Mrázek (Klíma), 41. Klíma (Čížek, M. Lukeš), 44. Vondřich (R. Uhlíř), 46. Vondřich, 54. Marek (J. Fučík), 60. Vondřich, vyloučení 8:5, navíc Schejbal (S) 10 minut, Štěrba (ČK) 5 + 10 + do konce, využití 1:1, v oslabení 0:1, rozhodčí: Vovčko – Mašek, Sýkora, 75 diváků.

Sestava Slavoje: R. Lukeš – Čížek, Malovec, Štěrba, Machálek, Mrázek, Marek – M. Lukeš, Unger, Klíma – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich – J. Fučík, Svěchota, Pichler.

„Po dvou předchozích porážkách jsme si dali jasný cíl, a to vyhrát všechny tři zbývající zápasy v tomto roce. První krok jsme udělali, i když to nebylo vůbec přesvědčivé. Opticky jsme byli lepší celý zápas, ale je znát, že se nám herně nedaří tak, jako v úvodu sezony. V naší hře chybí přímočarost, jsme neproduktivní a celkově nás poslední zápasy provází jistá nepohoda. Až v poslední třetině jsme se zvedli, tlačili se víc do brankoviště a do zakončení – a výsledek se dostavil. Jednotlivce vyzdvihovat nebudu, za ten obrat ve třetí části pochválím celý tým. A mohu jen doufat, že nám tato povedená pasáž pomůže v dalších zápasech a do konce roku přidáme ještě další výhry," přeje si krumlovský kormidelník Kamil Šťastný s odkazem na poslední dvě vystoupení medvědů v tomto kalendářním roce.

V pátek dohra

Českokrumlovští medvědi si zapsali osmou tříbodovou výhru v ročníku a po zaváhání Veselí ve Vimperku se bodově dotáhli na kýženou stříbrnou příčku, od které je dělí pouze horší skóre.

Slavojáky v tomto roce čekají ještě dva zápasy na kluzištích soupeřů. Už v pátek 11. prosince zamíří k dohrávce 11. kola do Kuki arény v hlubockém podzámčí, kde se utkají s průběžně posledními rytíři (od 19 hodin). Letošní program pak zakončí v sobotu 19. prosince na stadionu předposledních Strakonic, které v prvním vzájemném duelu před svými fandy zdolali 4:1.

Další výsledky 14. kola KLM: Strakonice – Milevsko 4:7, Humpolec – Tábor B 6:5 po náj., Vimperk – Veselí 6:4, Hluboká – Radomyšl 1:4.