V souboji strakonického HC a českokrumlovského Slavoje nebylo v sázce nic jiného, než první místo v průběžném pořadí. Po remíze a následné výhře domácích v prodloužení se však radoval třetí vzadu, když post lídra pro sebe uzmula Radomyšl (má však o zápas více).

Strakonice – Č. Krumlov 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)

„Objektivně musím uznat, že prakticky celé první dvě třetiny jsme byli horším týmem. Na konci druhé části jsme ale převzali otěže a závěr patřil nám. I v prodloužení jsme měli víc šancí a mohli rozhodnout, ale v součtu si ten bod navíc asi zasloužili Strakoničtí,“ sportovně uznal hrající trenér medvědů Kamil Šťastný a jedním dechem dodal: „Absolutorium tentokrát zaslouží gólman Pícha. Chytal opravdu výborně a zlikvidoval plno tutových šancí soupeře.“

Fakta – branky: 20. Ruda (Bednařík, Všetečka), 27. Major, 27. Kovář (Ruda, Růžička), 65. Kovář – 9. Fučík (Unger), 35. Vondřich, 52. Andrýsek (Fučík, Berný), vyloučení 6:8, využití 0:1, rozhodčí: Svoboda – Mašek, Karlín, 400 diváků.

Sestava Slavoje: Pícha – Malovec, Andrýsek, Břečka, Řepa, Gallistl, Šimek – Kadlec, Krcho, Vondřich – Svěchota, Šťastný, Klíma – Berný, Unger, Fučík.

LETOŠNÍ DERNIÉRA

Krumlovští medvědi si s 28 body pohoršili na bronzový stupínek průběžné tabulky, když na Strakonice ztrácejí tři a na první Radomyšl čtyři body.

Post na pomyslných stupních budou zelenobílí hájit v posledním letošním utkání na ledě aktuálně předposledního týmu pořadí, dvanáctých rytířů z Hluboké (pokud tomu počasí při otevřené Kuki aréně soupeře dovolí), a to v neděli 17. prosince od 17 hodin).

„Ještě se snažíme před uzávěrkou přestupů, která je tento pátek, sehnat nějakého hráče k doplnění kádru. Když se nám to ale nepovedlo doteď, tak na poslední chvíli se to už asi nepodaří,“ uzavřel hrající trenér Kamil Šťastný.