Medvědi v repríze finále posledního ročníku přivítali úřadujícího mistra ze Strakonic a k vidění byl přímý souboj o průběžnou druhou příčku. V zelenobílé dresu poprvé v tomto ročníku naskočil na led po zdravotní přestávce v roli hrajícího kouče Kamil Šťastný. Do statistik se sice lodivod zapsal jen jedním vyšším trestem, ale nakonec dovedl svůj tým k cenné výhře.

„Bylo to v pohodě, koleno drží, žádný problém,“ pochvaloval si spokojený kormidelník.

Č. Krumlov – Strakonice 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)

Slavojáci před polovinou první třetiny ztráceli dva góly, ale do první sirény stav otočili a pak již měli navrch. V závěru ještě hosté při power play snížili na 5:4, ale trefa mladého obránce Davida Svobody do prázdné klece zpečetila zasloužený výsledek.

„Jak jsem byl často kritický, tak tentokrát budu chválit, a to celý tým za bojovnost a nasazení. Už se do toho dostáváme a hra má kvalitu. V úvodu jsme sice neproměňovali šance, když soupeři dobře chytal gólman. Dlouho jsme se nemohli prosadit, ale na konci třetiny to tam napadalo a od druhé třetiny jsme už byli lepším týmem. Jsou to důležité body, které nás prakticky v půlce řadí na první místo. Musíme ovšem příště zvládnout povinnost,“ hledí již dopředu Kamil Šťastný.

Fakta – branky: 15. Kadlec (Krcho, Svoboda), 17. Vondřich (Svoboda), 18. Michalec (Svěchota), 25. Krcho (Andrýsek), 54. Hakl (Andrýsek), 60. Svoboda (Lukeš) – 8. Samohejl (Ruda), 8. Bednařík (Müller), 27. Švec (Kovář), 59. Ruda (Kovář), rozhodčí: Slavík – Bělohlav, Zelenka, vyloučení: 10:8, navíc Krcho, Šťastný (oba Č. Krumlov) 10 minut, využití: 1:3, 150 diváků.

Sestava Slavoje: Pícha – Čížek, Malovec, Andrýsek, Svoboda, Břečka, Řepa – M. Lukeš, K. Šťastný, Gallistl – Kadlec, J. Krcho, Vondřich – Michalec, Hakl, Svěchota.

ZNOVU DOMA

Krumlovští hokejisté figurují po polovině základní části na druhé příčce tabulky se ziskem 26 bodů a tříbodovou ztrátou na vedoucí Veselí (mají však zápas k dobru).

V příštím kole budou mít medvědi znovu výhodu domácího ledu, kde v neděli 16. prosince od 17 hodin v roli jasného favorita vyzvou v tabulce poslední béčko Pelhřimova. V prvním vzájemném utkání Slavoj zapsal na Vysočině dvouciferné vítězství v poměru 14:1.