Do nové mistrovské sezony 10/11 krajské ligy vstoupili hokejisté HC Slavoj Český Krumlov domácím zápasem s tradičním rivalem z Velké Radouně. Nový kormidelník medvědů Jan Homolka měl při premiéře k dispozici přesně patnáctku hráčů, a tak i s mladíky poskládal tři pětky.

Český Krumlov – Velká Radouň 8:0 (5:0, 3:0, 0:0)

Začalo se oboustranně svižně a zápas vůbec nenesl znaky úvodu sezony. První zásah si připsal domácí gólman Lukeš, ale v závěru 3. minuty uhodilo na druhé straně, když velký závar před brankou hostů ukončila pohotová dorážka hrajícího krumlovského asistenta Ulmana – a medvědi vedli 1:0. Mezi 7. až 9. minutou pak zelenobílí nevyužili první přesilovku, po jejímž skončení Lukeš vychytal šanci Stacha.

Od poloviny třetiny ovšem domácí přimáčkli soupeře před jeho branku – a výsledek se dostavil. Ve 12. minutě se dravě do pásma prosadil mladý Vodička a prostřelil Horala podruhé – 2:0. Patrně klíčové momenty se pak odehrály mezi 15. a 16. minutou. Medvědi hráli krátkou dvojnásobnou přesilovku, kterou po vyhraném vhazování už po třech vteřinách využili brankou Svěchoty – 3:0.

V pokračující početní výhodě pak bombou z pravého kruhu propálil hostujícího gólmana Lukeš na 4:0. V poslední minutě pak šli domácí do přečíslení, které s přehledem zakončil Vodička svým druhým zásahem v utkání už na přesvědčivých 5:0.

Do druhé dvacetiminutovky hosté střídali brankáře, když mezi tyče místo Horala zamířil Blažek. Ten však držel čisté konto pouze sedm minut, když přihrávku Vondrouše z rohu bez přípravy napálil do sítě Svěchota na 6:0. V polovině třetiny hráli hosté první (a nakonec jedinou!) přesilovku, ale slavojáci vyloučení Brůhy ubránili, když si Lukeš připsal několik jistých zákroků. V závěru druhého dějství se pak iniciativa znovu přestěhovala na domácí hole.

Ve 37. minutě nejprve M. Lukeš neproměnil sólový nájezd, ale o pár vteřinek později už nekompromisní dělovkou do šibenice nedal Blažkovi šanci – 7:0. Minutu před druhou sirénou se pak do střelecké listiny zapsal i krumlovský kapitán Štěpán, který mazáckou střelou po ledě našel mezírku u tyče radouňské branky a zvýšil už na průběžných 8:0.

Za jasného stavu českokrumlovští trenéři poslali na poslední úsek hry do branky Vojtu, který si při viditelném polevení medvědů zachytal. Domácí gólman se blýskl při dorážce Koláře zblízka a zejména zneškodněním samostatných nájezdů Pospíchala a Sedlačíka. Když se pak na druhé straně stav nezměnil ani při poslední početní výhodě medvědů, skončilo utkání výsledkem, který na světelné tabuli zářil už po čtyřiceti minutách – 8:0.

Fakta od ledu

Branky: 3. Ulman, 12. Vodička (M. Lukeš), 15. Svěchota (Vondrouš, Ulman), 16. M. Lukeš (Ulman), 20. Vodička (M. Lukeš, Ulman), 27. Svěchota (Vondrouš), 37. M. Lukeš (Migl), 39. Štěpán (Vondrouš), vyloučení 1:4, využití 2:0, v oslabení 0:0, rozhodčí: Talpa – Knor, Jakeš, 150 diváků.

Sestava Slavoje: R. Lukeš (od 41. Vojta) – Ulman, Heideker, Migl, Malák, Brůha, L. Fučík – Štěpán, Svěchota, Vondrouš – M. Lukeš, Marek, Vodička – Brož, Perník, Filištein.

Slova od kormidla

Trenér českokrumlovských medvědů Jan Homolka hodnotil vítěznou premiéru takto: „Utkání rozhodla z naší strany výborná první třetina. Měl jsem z prvního zápasu trochu obavy, ale ty se naštěstí nenaplnily. Hráli jsme od začátku zodpovědně zezadu a brzy šli do vedení. V přesilovkách jsme přidali dva důležité góly a pak už zápas kontrolovali až do konce.

V poslední třetině přišlo polevení, ale to je za podobného stavu pochopitelné. Pochválit musím oba jisté gólmany, hlavně Vojta si v závěru za už méně koncentrovanou obranou zachytal. Líbil se mi dravý Vodička, ale vlastně všichni mladíci do sestavy perfektně zapadli.“

O svátečním úterku hostili českokrumlovští medvědi v domácím prostředí celek českobudějovického David servisu (pozn. – podrobněji o tomto utkání čtěte zítra), ve třetím kole KL pak zamíří v neděli 3. října na led vzdáleného soupeře z Vysočiny, a to do Humpolce.