Ve finiši základní části krajské ligy si hokejisté českokrumlovského Slavoje o minulém víkendu odškrtli hned dvojici utkání. V sobotu si medvědi zaknihovali dohrávku odloženého utkání 14. kola, když hostovali na jindřichohradeckém zimním stadionu, kde svá domácí utkání hraje tým Slavoje Žirovnice. V neděli se pak v rámci řádného jedenadvacátého dějství zelenobílí prezentovali na kluzišti strakonického HC – a z obou duelů nevytěžili už jistě čtvrtí Českokrumlovští ani bodík, když pokaždé padli po boji nejtěsnějším výsledkem o jednu branku.

Najdou se i klady

Dohrávka 14. kola KLM: Žirovnice – Č. Krumlov 7:6 (2:2, 3:2, 2:2).

V oboustranně útočném a brankově bohatém utkání medvědi nezachytili úplný začátek a už po necelých pěti minutách měli dvougólové manko. Za další dvě minuty ale dal Marek kontaktní trefu a v závěru třetiny hosté první využitou přesilovkou zásluhou Jana Fučíka srovnali na 2:2.

Další využitá přesilovka po trefě Svěchoty a zásah Lukeše už poslaly medvědy do trháku na 2:4, ale po druhé siréně zase měli pro změnu mírně navrch Žirovničtí, kteří otočili na průběžných 5:4.

V poslední dvacetiminutovce pak domácí dvěma slepenými brankami v rozmezí 44. až 45. minuty vytáhli průběžný stav až na 7:4. Medvědi sice nesložili zbraně, ale povedlo se jim už pouze korigovat na výsledných 7:6, když se do střelecké listiny zapsali ještě podruhé Marek a jednou obránce Gallistl. Ten vsítil jubilejní stou branku medvědů v probíhajícím ročníku krajské ligy, ale ani ta již k bodovému zisku nepomohla.

„Byl to zápas nahoru dolu, ve kterém nakonec byli šťastnější domácí. My jsme z celkového pohledu nepodali dobrý výkon, i když najdeme i klady. Vůbec poprvé za muže nastoupil mladý osmnáctiletý obránce Havlíček, mile nás překvapil a odvedl dobrý výkon. Z obránců byl nejlepší a věřím, že v budoucnu se ještě ukáže. Pochválit mohu také Marka a Svěchotu," hodnotil asistent českokrumlovského trenéra Jiří Kučera.

Fakta – branky: 4. Jedlinski (Stach, Navrátil), 5. Javůrek (Koláček, Körner), 26. Körner (Krtek, Javůrek), 36. Beránek (Stach), 40. Körner, 44. Kalvas (Navrátil), 45. Körner (Javůrek, Koláček) – 7. Marek, 16. J. Fučík (M. Lukeš), 23. Svěchota (R. Uhlíř), 24. M. Lukeš (Žák), 48. Marek (Matlášek), 59. Gallistl (J. Fučík), vyloučení 4:4, využití 1:2, rozhodčí: Pexa – Farkač, Kyml, sledovalo 85 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Machálek, Vondrouš, Migl ml., Gallistl, Šalanda, Havlíček – Štěpán, R. Uhlíř, Příchovský – J. Fučík, Žák, M. Lukeš – Matlášek, Marek, Svěchota, připraven byl náhradní brankář Válek.

Bitva až do konce

21. kolo KLM: Strakonice – Č. Krumlov 3:2 (0:1, 2:0, 1:1).

I v nedělním utkání na strakonickém ledě nastoupili medvědi před čtyřmi stovkami diváků v kombinovaném a nekompletním složení, přesto se v úvodu ujali vedení brankou zkušeného Vondřicha. Náskok pak mohl pojistit další z hostujících matadorů Roman Uhlíř, ale z nařízeného trestného střílení ve 13. minutě na brankáře Špilera nevyzrál.

Nejtěsnější náskok zelenobílých však ve druhé části vzal rychle za své, když po dvou minutách Strakoničtí srovnali a v polovině utkání pak dokonali obrat na 2:1.

Ve třetím dějství bojovné partie domácí odskočili na 3:1. Krumlovští ještě necelých pět minut před závěrečnou sirénou zásluhou Romana Uhlíře při přesilovce snížili na rozdíl gólu, v úplném závěru ještě zkusili hru bez brankáře, ale ani tentokrát se jim už vyrovnat nepodařilo a domů, stejně jako o den dříve od Vajgaru, jeli i ze Strakonic s prázdnou.

„Ve Strakonicích jsme celý zápas odehráli pouze na dvě obrany a tři útoky, přesto jsme podali o sto procent lepší výkon než proti Žirovnici. Byl to velice dobrý zápas, ve kterém jsme rozhodně měli na body. Bohužel, po vedoucí brance jsme nepřidali pojistku, a to ani z trestného střílení. Soupeř pak výsledek otočil a nám se povedlo už jen snížit. Tentokrát ovšem nemám hráčům co vyčítat. Všichni po celý zápas plnili stanovené pokyny a o výsledku rozhodly maličkosti. Výborně zahrál zkušený Ulman, který tentokrát zaskočil na křídle v prvním útoku, kde se dařilo i centru Vondřichovi," hodnotil kormidelník Jiří Kučera.

Fakta – branky: 22. Čadek (Srb), 30. Binder (M. Černý), 47. M. Černý (D. Kovář, Růžička) – 7. Vondřich (R. Uhlíř), 55. R. Uhlíř (Štěpán), vyloučení 7:8, využití 1:1, rozhodčí: Čáp – Mitáš, Oudes, sledovalo 430 diváků.

Sestava Slavoje: R. Lukeš – Migl ml., Machálek, Šalanda, Vondrouš – Ulman, Vondřich, M. Lukeš – Matlášek, Marek, Svěchota – Štěpán, R. Uhlíř, Příchovský, připraven byl náhradní brankář Vojta.

Tečka s lídrem

Českokrumlovští hokejisté i přes tyto dvě porážky již mají jistotu čtvrtého místa po základní části, na čemž nic nezmění ani poslední dvaadvacáté kolo, v němž v neděli 2. února od 17 hodin na vlastním ledě zkříží hole s průběžně prvním Pískem. V prvním vzájemném duelu na ledě exligového soupeře medvědi prohráli až po velkém boji těsně 5:6, a tak odveta slibuje atraktivní hokej a je tou nejlepší pozvánkou pro diváky.

Otázkou nyní zůstává, koho slavojáci potkají ve čtvrtfinále play off? Na pátou příčku – a tedy soupeře medvědů – aspirují ještě Strakonice nebo Vimperk. Rozhodne poslední dvaadvacáté kolo, ve kterém se poslední přemožitel medvědů ze Strakonic představí na ledě druhého David servisu České Budějovice a Vimperk přivítá na osmičku ještě aspirující Hlubokou.

Další výsledky 21. kola: Písek – Veselí 7:2, Humpolec – Žirovnice 8:3, Hluboká – Soběslav 5:6 po náj., Božetice – Vimperk 3:9, Tábor B – David servis Č. Budějovice 3:4