A nebyl to konec pomyslného poločasu právě z nejpovedenějších. Medvědi, stejně jako před týdnem doma s béčkem Tábora v průběhu zápasu vedli už o tři branky, ale nadějný náskok nakonec neudrželi a podruhé v řadě vyšli bodově zcela naprázdno, což by se favoritovi a lídrovi pořadí stávat nemělo…

Radomyšl - Č. Krumlov 5:4 (0:1, 2:3, 3:0)

Medvědi oproti předchozímu zmíněnému nezdaru udělali jedinou změnu, když mezi tyčemi nestál Tomáš Vojta ani veterán Radek Lukeš, ale poprvé v této sezoně se v brance objevil Lukáš Pícha. Ten také dlouho držel čisté konto a pomohl k tomu, že slavojáci měli po první třetině jednobrankový náskok, když skóre otevřel po deseti minutách svým prvním gólem po návratu do sestavy Zdeněk Uhlíř – 0:1.

Nástup do druhé části vyšel lépe domácím a už po necelé minutě bylo srovnáno. Pak si však vzali slovo krumlovští beci a medvědi zásluhou přesilovkových tref obránců Šimka z 25. a Malovce z 36 minuty odskočili na 1:3. Vzápětí se podruhé v utkání prosadil Zdeněk Uhlíř, který zvýšil na 1:4 – a vypadalo to, že zelenobílí v pohodě kráčejí za výhrou. Jenomže Radomyšl ještě krátce před druhou sirénou korigovala na 2:4 a poslední dějství se pak stejně jako doma s Táborem změnilo v černou můru medvědů. Ti ve třetí dvacetiminutovce během krátké pasáže mezi 52. a 53. minutou nejprve o náskok přišli, aby nakonec po dalším zásahu Mošovského z 58. minuty vyšli zcela naprázdno…

Fakta – branky: 21. Kica (Jungbauer, Řehoř), 40. Stropnický (Březina, Vlk), 52. Jungbauer (Řehoř, Mošovský), 53. Jirků (Vlk), 58. Mošovský (Novák, Klas) – 10. Z. Uhlíř (Šulčík), 25. Šimek (Unger), 36. Malovec (R. Uhlíř), 36. Z. Uhlíř (Cifreund, Šulčík), vyloučení 6:3, využití 1:2, rozhodčí: Čáp – Brůha, Strnad, sledovalo 68 diváků.

Sestava Slavoje: Pícha – Malovec, Čížek, Machálek, Cifreund, Šimek, Gallistl – M. Lukeš, Šulčík, Z. Uhlíř (50. Svěchota) – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich – Michel, Unger, Klíma.

Další výsledky 11. kola KLM: Žirovnice – Milevsko 6:4, Humpolec – Vimperk 5:1, Tábor B – Veselí 1:7, Hluboká – Strakonice 7:2, Soběslav – Telč 6:7 po samostatných nájezdech.

Krumlovský trenér Kamil Šťastný: „Sám si ještě teď nedokážu vysvětlit, co se stalo. Stěžovat si na fakt, že nám někdo chybí, to by bylo asi trochu laciné, ale absence jsou znát. Navíc klíčoví hráči jsou z formy. Zase jsme stejně jako s Táborem poměrně jasně vedli, ale pak jsme opět předvedli velké individuální chyby. Dostaneme laciný gól, za chvíli přijde další – a jsme dole. Jediný pozitivní moment byl ten, že v brance tentokrát nastoupil Pícha a i přes obdržené góly chytal opravdu výborně. A jestli budou příště změny? Jedna bude vynucená, protože na další zápas z pracovních důvodů nepojede Roman Uhlíř. O přesunech v sestavě jsem už uvažoval a příště už něco musíme udělat. Humpolec je sice doma hodně silný, nebude to vůbec snadné, ale my musíme poslední dva letošní zápasy vyhrát. Hlavně se ovšem musíme zvednout psychicky!"

Letos ještě dvakrát

Českokrumlovští hokejisté padli podruhé v řadě, ale o post lídra průběžné tabulky nepřišli, neboť druhé Milevsko neuspělo se Žirovnicí.

Pošramocený kredit spolufavorita krajské ligy mají medvědi možnost napravit ve dvou posledních letošních zápasech. Nejprve se tuto neděli 11. prosince představí v Humpolci a letošní tečku napíšou v netradičním pátečním termínu 16. prosince doma proti nebezpečné Žirovnici.