V poslední době stejně jako českokrumlovští medvědi i kohouti z Tábora podávali nepřesvědčivé výkony.

Český Krumlov - Tábor B 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Utkání začalo opatrně a místy se zdálo, že se hráči obou týmů docela slušně nudí. V čase 4:26 však udeřil nechytatelnou dělovkou od modré domácí Vilém Migl a vstřelil první branku zápasu – 1:0. Tento moment hru oživil a hráči se začali dostávat do tempa. Domácí povzbuzeni vedením začali častěji podnikat výpady na táborskou branku, což vedlo k faulům ze strany hostů. Domácím se v jednu chvíli nabídla přesilovka pěti proti třem, kterou však nedokázali zužitkovat a naopak rozchytali táborského brankáře, jenž zpočátku působil nejistě.

Druhá třetina potom byla o poznání živější a hosté místy nevěděli, kam dřív skočit. Avšak dobře naladěný brankář kohoutů chytal skvěle a svůj tým podržel. Ve 29. minutě v přesilové hře navíc hosté vstřelili branku, kterou však hlavní sudí neuznal. Následoval tvrdý zákrok na domácího hráče – a hrálo se ve čtyřech. Při následné útočné akci domácí Zdeněk Uhlíř díky důrazu před brankou zvýšil na 2:0. Domácí byli na koni a zdálo se, že se otřesený Tábor jen tak nesebere. Opak ale byl pravdou a hosté ukázali, co to znamená nevzdat se a bojovat. V rozmezí 34. až 38. minuty kohouti parádně využili momentu překvapení a dvěma brankami domácím sebrali vítr z plachet – 2:2.

Třetí třetina, která nabídla mimo jiné po faulu domácích hostům nevyužité trestné střílení, byla ukázkou zmařených šancí medvědů. Krumlovští sice soupeře sevřeli v kleštích, nicméně branka z toho nepadla, což se nakonec ukázalo velkou chybou. S přibývajícím časem hosté opět začali více zlobit a jejich trpělivost přinesla ovoce v čase 54:01, kdy Ježek nekompromisně ztrestal hrubku a nedůslednost domácích – 2:3. Vzápětí po obdržené brance medvědi nesmyslně faulovali a necelé čtyři minuty před koncem šli do oslabení. K úžasu všech diváků ovšem medvědi ve čtyřech hráčích sevřeli soupeře do jeho třetiny, kde ale „dokázali“ spálit další čtyři tutové šance. Následná hra bez brankáře v poslední minutě už vyrovnání nepřinesla a rozpačitý závěr zápasu jenom podtrhl letošní zmar českokrumlovského týmu. Hosté si zaslouženě odvezli všechny tři body, které jim mohou ještě pomoci do play off, kde budou hrát týmy z druhého až devátého místa po základní části.

Českokrumlovští opět klesli až na úplné dno tabulky a s konečnou platností tím přišli o šanci na další pokračování po ukončení základní části. V posledních dvou zápasech už o nic nepůjde. Škoda. Letošní ročník krajské ligy se medvědům nepovedl a sezona skončí jedním z nejhorších (ne li vůbec nejhorším) výsledků za posledních roky.

Proč tomu tak je a co je toho příčinou, to je otázka pro realizační tým a hráče samotné. Diváci a fandové, kteří na hokej v Krumlově chodí pravidelně, v této sezoně jen ztěžka chápou, co že se to s A týmem děje a proč po minulé fantastické sezoně, ve které vyhrál základní část, najednou okupuje poslední místa tabulky…

Slova od kormidla

Trenér krumlovských medvědů Jiří Kučera hodnotil nevydařené utkání lakonicky: „I když jsme se v zápase dostali do dvoubrankového vedení, tak celkově byl soupeř daleko živější, předvedl větší vůli po úspěchu a zvítězil zcela zaslouženě. My jsme velmi špatně bránili ve vlastní třetině a na druhé straně byli v koncovce málo důrazní. Sen o play off se rozplynul. Navíc Lukeš dostal po skončení zápasu trest ve hře za nesportovní chování a bude nám příště chybět,“ poukázal kouč Jiří Kučera na další oslabení v předposledním utkání, které medvědi sehrají v neděli 6. února v Soběslavi.

Fakta – branky: 5. Migl (Ulman), 30. Z. Uhlíř (Vondrouš) – 34. Ježek (Hubáček), 38. Kratochvíl (Stoklásek), 55. Ježek (Hubáček, Heršálek), vyloučení 6:6, využití 1:0, rozhodčí: Ondřej – Prchlík, Farkač, 80 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Ulman, Migl, Brůha, Malák, Svoboda (od 41. Perník), L. Fučík (od 15. Vondrouš – od 41. Příchovský)– Matlášek, Svěchota, Lukeš – Štěpán, R. Uhlíř, Brož (od 41. Vondrouš)– Vondrouš (od 15. Marek), Z. Uhlíř, Hakl, připraven náhradní brankář Bednařík.

Roman Fučík, Karel Vosika