Los pátého kola nejvyšší oblastní soutěže – krajské ligy – zavedl hokejisty českokrumlovského Slavoje na písecký led, kde svá domácí utkání hraje nováček v barvách TJ Sokol Radomyšl.

Radomyšl – Český Krumlov 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Po prohře v Humpolci ani druhý výjezd na led soupeře nepřinesl medvědům bodový zisk. Domácí ambiciózní nováček, který se od startu sezony usadil na špičce průběžné tabulky, měl od začátku jasně více ze hry.

Po první dvacetiminutovce sice slavojáci drželi bezbrankový stav, ale po přestávce už domácí herní převahu zúročili a po druhé siréně měli k dobru dvoubrankový náskok. V posledním dějství pak hráči Radomyšle vytáhli průběžný stav až na 4:0. Medvědům se podařilo v 56. minutě vsítit alespoň čestný úspěch, jehož autorem byl Matlášek po přihrávce Svěchoty – 4:1.

„Soupeř nás od začátku převyšoval v bruslení, měl utkání pod kontrolou a zaslouženě vyhrál. Po stránce pohybu a nasazení jsme na domácí vůbec nestačili. Doufám, že si kluci z toho vezmou ponaučení. Když se bruslí, pak vypadá hokej úplně jinak. Do šancí jsme se sice také dostávali, ale povedlo se dát až čestný úspěch za rozhodnutého stavu v úplném závěru,“ hodnotil krumlovský lodivod Jan Homolka.

Sestava Slavoje: Vojta – Brůha, Heideker, Migl, Malák, L. Fučík, Kubát – Matlášek, Štěpán, Svěchota – Ulman, Lukeš, Marek – R. Fučík, Filištein, Perník, připraven náhradní brankář Dašek.

Českokrumlovští medvědi mají po pěti kolech na kontě šest bodů a v tabulce figurují na průběžném šestém místě.

V neděli 24. října je od 17.30 čeká na domácím ledě těžká zkouška v podobě duelu s loňským finalistou a aktuálně průběžně druhým týmem pořadí ze Strakonic.