Druhou březnovou sobotu se na krumlovském ledě konal druhý ročník Jarního turnaje nadějí Eggenberg Cup, tentokrát pod záštitou starosty města.

Turnaj nejmenších hokejistů byl vypsán pro kategorii druhých tříd a letos měl vskutku hvězdném složení, když se představily týmy takových mládežnických líhní jako HC Letci Letňany, HC Slávia Praha, HC Sparta Praha, VSK Technika Brno, HC Mountfield Č. Budějovice nebo HC Nymburk.

Osmičku pak doplnily dva týmy pořádajícího HC Slavoj Č. Krumlov. Pro všechny účastníky to byl náročný den. Začínalo se už v 8 hodin ráno a zápasy trvaly nepřetržitě až téměř do 18. hodiny, kdy proběhlo vyhlášení vítězů.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin (A – Č. Krumlov, Slávia Praha, Sparta Praha, Brno, B – Č. Krumlov B, Letňany, Nymburk, HC ČB), kde se hrálo každý s každým a dle umístění pak následovaly zápasy o konečné pořadí.

Skvělé stříbro

Základní skupinu A vyhrálo první družstvo domácího Slavoje, které postupně porazilo Spartu (15:1), Slávii (8:6) i Brno (9:3) a bez zaváhání si zajistilo postup do boje o turnajový triumf. Z béčka pak z prvního místa zcela jednoznačně a dle očekávání do finále postoupili Letci z Letňan.

V zápase o 7. místo se utkalo domácí béčko se Spartou Praha a úspěšnější byli hosté. O 5. místo bojovala Slávia Praha s Nymburkem a radovali se červenobílí. O první medailovou pozici změřily síly celky Brna a HC Č. Budějovice. Výsledný bronz nakonec putoval na jižní Moravu.

Ve finále na sebe narazili domácí přeborníci kraje z prvního týmu HC Slavoj Č. Krumlov a výborní Letci z Letňan, kteří nakonec vybojovali turnajové prvenství.

Všechny souboje byly napínavé a celý den se bylo na co dívat. Jediným zápasem, který byl od začátku jednoznačný, byl duel ve skupině B mezi začínajícím krumlovským béčkem a favoritem z Letňan, jenž skončil v poměru 50:0 ve prospěch hostů, kteří měli až neuvěřitelnou fyzickou převahu.

Letňanští ovšem udělali gesto fair play, když se po zápase tohoto výsledku vzdali a i díky tomu byl boj o nejlepšího střelce turnaje napínavý až do samého konce. Bylo to pěkné gesto a Letňanským patří dík pořadatelů!

V konečném účtování, jak již bylo řečeno, na zlatém stupínku zaslouženě skončili výborní Letňanští, kteří po krásné hře plné pěkných kombinací porazili domácí áčko 6:5 (pozn. – pět gólů od druháků vítězové údajně v této sezoně ještě nedostali). Druhé skončilo áčko domácího Slavoje Č. Krumlov, které po suverénním zlatu v krajské soutěži dosáhlo na další cenný medailový úspěch.

Na závěr velmi vydařeného celodenního klání se konalo slavnostní vyhlášení a ocenění individualit – nejlepšího střelce, brankáře, obránce a útočníka. Zde Českokrumlovští získali další dvě ocenění. Cenu pro nejlepšího střelce si odnesl Antonín Řepa a nejlepším obráncem byl vyhlášen Jonáš Fiala. Cena za nejlepšího brankáře putovala do Letňan a sošku pro nejlepšího útočníka si odvezl Matěj Ognar z Brna. Oceněn byl i nejmladší hráč turnaje, kterým byl gólman krumlovského béčka Jakub Korytar.

Sestavy družstev Slavoje – áčko: Vaniš, T. Hanák, J. Fiala, Ondřich, Jan Korytar, Šulista, Štrbko, Řepa, Brož, béčko: Jakub Korytar, M. Šimková, P. Šimková, P. Korytar, Jaroš, Štrobl, Lukš, Kozák, Mikuška, Pučil, Jůdová, Pastier, V. Maurenz, Tříska, Kříž, Lamač.

„Účastníkům bychom rádi poděkovali za nádhernou atmosféru, která turnaj provázela. Zúčastněným týmům patří rovněž dík za sportovní chování, trpělivost při náročném programu dlouhého dne a shovívavost k bojovým podmínkám, které v zázemí na našem stadionu panují. I všem rodičům, kteří se na organizaci turnaje podíleli, samozřejmě velké poděkování patří také. Snad se všem u nás opravdu líbilo a rádi přijedou i v letech příštích,“ řekl nám k tečce za hokejovou sezonou na krumlovském ledě za pořadatele Roman Fučík.

Roman Fučík, Karel Vosika