Jihočeská Krajská hokejová liga mužů má nového šampiona. Druhý zápas finálové série play-off na českokrumlovském ledě s přehledem vyhráli domácí medvědi. Svému rivalovi z hlubockého podzámčí nedal suverénní Slavoj sebemenší šanci a zvítězil vysoko 10:2.

Aby v klíčovém okamžiku sezony uspěli, po páteční výhře Krumlovských na ledě Budvar arény (8:5) museli dát rytíři minimálně o čtyři branky víc než favorizovaný soupeř. Od prvních minut však diktovali tempo utkání hráči v zelených dresech. Jejich těsné vedení po první třetině, o které se postaral ve čtvrté minutě Roman Unger, herní převaze neodpovídalo.

Tým Českého Krumlova nastartovalo neproměněné trestné střílení Lukeše ve 29. minutě. Krátce na to odskočili slavojáci díky trefě Jiřího Vondřicha na rozdíl dvou branek, v polovině zápasu zvýšil na pohodlných 3:0 ve vlastním oslabení Petr Šulčík. Skóre dál narůstalo po efektní šibenici Romana Uhlíře a pátou branku medvědů vsítil znovu v početní nevýhodě Jan Fučík. Faulem na unikajícího centra elitní formace si hosté ještě před pauzou vykoledovali další trestné střílení, Petr Šulčík ale stejně jako jeho parťák z útoku proti Daškovi neuspěl. Jediná korekce výsledku ze strany Hluboké přišla ve 36. minutě během přesilovky z hole Richarda Heřmánka.

Kvůli pěti inkasovaným gólům se brankář rytířů Dašek ze šatny do klece už nevrátil, jeho náhradník Černý ale v průběhu poslední dvacetiminutovky obdržel stejný příděl. Na 6:1 přidal ve 45. minutě Zdeněk Uhlíř, následovali jej druhými trefami nedělního večera kapitán Jiří Vondřich a Petr Šulčík. Zatímco mužstvo Hluboké využilo druhou přesilovou hru Lukášem Moudrým, medvědi v samém závěru zkompletovali desítku góly Miroslava Lukeše a Ivo Gallistla. A pak už mohly vypuknout mistrovské oslavy! Českokrumlovští si radost s pohárem nad hlavou užili podle pamětníků po dlouhých patnácti letech.

2. finále
Slavoj Č. Krumlov – Hluboká Knights 10:2 (1:0, 4:1, 5:1)Branky a nahrávky: 4. Unger (Gallistl), 29. Vondřich (R. Uhlíř), 30. P. Šulčík (R. Šulčík), 33. R. Uhlíř (Klíma), 39. Fučík (P. Šulčík, Machálek), 45. Z. Uhlíř (Štěrba), 51. Vondřich (R. Uhlíř), 53. P. Šulčík, 59. Lukeš, 60. Gallistl (Klíma) – 36. Heřmánek (Moudrý, Dvořák), 57. Moudrý. Rozhodčí: Čáp, Poskočil – Deim, Kubíček. Vyloučení: 7:7, navíc Lukeš (Č. Krumlov) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 421.

HC Slavoj Český Krumlov: Vojta (Pícha) – Čížek, Malovec, Štěrba, Andrýsek, Gallistl, Machálek, Cifreund – Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík – R. Uhlíř, Vondřich, Z. Uhlíř – Klíma, Unger, Fučík – Svěchota, Řepa. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights: Dašek (41. Černý) – Dušek, Formánek, Žlůva, Král, Brus – Oulík, Miler, Maurenz – Gottwald, Šimek, Hejda – Dvořák, Moudrý, Heřmánek – Sedlák. Trenér Miroslav Šulista.

Očima trenérů

„Jsem pořád malinko rozladěný ze včerejška," připomněl v úvodu hodnocení úspěšného zápasu trenér Slavoje Český Krumlov Kamil Šťastný nevydařené sobotní utkání kvalifikace o 2. ligu v Letňanech. „Dneska jsme to ale zvládli, únava na hráčích nebyla skoro vůbec vidět. Hodně kluků chtělo vyhrát krajskou ligu, což já samozřejmě také, ale chtěl jsem uspět i v kvalifikaci. Středeční domácí zápas s Chebem bude pouze formalita."

Kvalitu českokrumlovského celku ocenil kouč Hluboké nad Vltavou Miroslav Šulista: „Domácí celou sezonu ukazovali, že mají hodně kvalitní mužstvo. Jakmile se dostali do komfortního náskoku, byli nezastavitelní. Poté, co jsme se v semifinále vydali ze všech sil a ještě přišli o tři hráče, s dnešním utkáním vlastně o čtyři, museli jsme dohrávat v minimálním počtu. Když byl zápas rozhodnutý, dali jsme šanci všem, kteří v play-off neodehráli ani minutu," uvedl kormidelník rytířů a jedním dechem dodal: „Druhé místo bereme jako velký úspěch a hodně si ho vážíme. Ani dnešní výsledek pro nás není ostudou. Domácím gratuluji, titul si zasloužili. My bychom sérii uhráli pouze s kompletním mužstvem a trochou štěstí."