Do branky hostí se tentokrát postavil Klouček, volno dostali obránce Lytvynov a útočníci Venkrbec se Šimánkem. V domácí sestavě nechyběli českobudějovičtí odchovanci Kachyňa s J. Doktorem.

A byl to právě starší z bratrské dvojice Doktorů, kdo v 7. min. otevřel skóre. Přitom prvních šest minut se hrálo výhradně na havířovskou branku. Ale pak zapomněli Jihočeši na svého bývalého spoluhráče a ten si sám před Kloučkem věděl rady – 1:0.

O dvě minuty později se při vyloučení Allena trefil znovu J. Doktor a bylo to už o dva góly, aniž by si gólman Motoru prakticky sáhl na puk…

Naštěstí v avizované výhodě bleskově snížil Kloz šikovnou tečí Michnáčovy střely a ve 14. min. už bylo vyrovnáno. Postaral se o to přesnou střelou do horního růžku Prokeš. Stoprocentní šanci měl ještě domácí Werbik, Klouček zachránil, Endál na druhé straně nastřelil tyč, a tím byl účet rušné úvodní třetiny vyčerpán.
Také začátek druhého dějství byl dost divoký. Domácí Bednář trefil v přesilovce břevno, ale ještě v téže početní výhodě mohli naopak na druhé straně skórovat po rychlých brejcích Christov a M. Novák.

Havířov byl ale hodně aktivní. Gól měl na hokejce Bednář, Plášil však i za cenu faulu zatáhl včas za záchrannou brzdu. Na druhé straně zase spálil znovu ve vlastním oslabení tutovku Babka.

Hosté završili definitivní obrat v utkání ve 36. min., kdy po přihrávce Endála zamířil přesně k tyči kapitán Pýcha a znovu potvrdil, že z něj roste skutečně mimořádný obránce.

V závěrečné třetině měli Jihočeši navrch, kontrolovali hru a přidali také čtvrtý gól. Prosadil se M. Novák, když zblízka šikovně procedil kotouč skrz obrovitého Stezku v brance soupeře – 2:4.

Definitivní úder zasadil Havířovu dokonce ve vlastním oslabení Holec, který zblízka bekhendem zavěsil kotouč pod horní tyčku. Závěr zápasu už vyzněl zcela jednoznačně pro Motor.

Branky a nahrávky: 7. J. Doktor (Cihlář, J. Dvořák), 9. J. Doktor (Kachyňa, Kotala) – 10. Kloz (Michnáč, Plášil), 14. Prokeš (Beránek), 36. Pýcha (Endál, M. Novák), 44. M. Novák (Gilbert, Beránek), 53. Holec (M. Novák). Vyloučení: 3:8, využití: 1:0, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Koziol, J. Doležal – Zedník, Hranoš. Diváci: 1339.
ČEZ Motor: Klouček – Plášil, Pýcha, Allen, Suchánek, Pavel, Vydarený – Zd. Doležal, Kloz, Karabáček – Endál, Gilbert, M. Novák – J. Veselý, Prokeš, Michnáč – Holec, Babka, Christov – Beránek. Trenéři Prospal a Totter.