Domácí trenéři se museli kromě dlouhodobých marodů Chmelíře, Muchy a Prokeše obejít nově také bez jednoho z klíčových útočníků Heřmana, což přineslo jisté přeskupení útočných řad. Hosté postrádali stejně jako v zápasech v Třebíči pět hráčů základní sestavy, k nimž se přidali ještě útočníci Dolníček a Wasserbauer. Do branky se postavil ke svému druhému prvoligovému startu Máj.

Dlouho v ní však nevydržel. Jihočeši totiž nechtěli ponechat vůbec nic náhodě a místy doslova beznadějného soupeře od úvodních minut zatlačili mohutným náporem. V 7. min. to bylo už 2:0 a o obě branky se netradičně postarala čtvrtá řada mladíků. Nejprve Trummer nabil Paškovi a ten utěšenou střelou zaznamenal svůj vůbec první gól v dresu Motoru. Podobný kousek se podařil i Trummerovi, který prostřelil Máje a byla to rovněž jeho premiérová trefa v českobudějovických barvách.

Třetím gólem vyhnal Máje na střídačku Přibyl a nahradil ho Dusík. Ani ten však dlouho čisté konto neudržel, protože se hrálo skutečně prakticky pouze na jednu branku. Překonal ho v přesilovce ukázkovým blafákem obránce Vráblík.

Branky a nahrávky: 3. Pašek (Trummer), 7. Trummer (L. Marek), 11. A. Přibyl (Rob), 18. Vráblík (Nouza, Rob), 24. Pajič (Švihálek, Kuchejda), 35. Švihálek (Punčochář, Kuchejda), 54. Boháč (Rob, Nouza), 56. Boháč (Švihálek) – 26. Raška, 39. Raška (M. Přibyl).

Vyloučení: 9:13, využití: 4:1.

Rozhodčí: Hrubý, Lacina – Kajínek, Zavřel.

Diváci: 6461 (vyprodáno).

Konečný stav série: 4:1.

ČEZ Motor: Bláha – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Semrád, Dan Růžička – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Boháč – Vaniš, Rob, A. Přibyl – L. Marek, Trummer, Pašek, od 22. min. navíc Švec. Trenéři Rosol a Bělohlav.

O postupu do Motoru do baráže tak bylo prakticky rozhodnuto hned po první třetině. „Před zápasem jsem tak hladký průběh nečekal. Když jsem ale viděl, s jakým sebevědomím kluci od první minuty hrají, tak už to pro mě takové překvapení nebylo," komentoval první třetinu z novinářské tribuny zraněný obránce Ján Mucha.

„Líbila se mi věta Kuby Suchánka, že do Třebíče už jet nechceme. Za tím cílem kluci jednoznačně jdou," chválil své spoluhráče.

Poprvé v sezóně sledovala zápas vyprodaná Budvar aréna. „Je to super. Diváci si zápas užívají a věřím, že ještě užívat budou," liboval si Mucha, jenž by měl být na baráž fit. „Ale na to je ještě brzy. Nechci předbíhat, i když je to rozehrané parádně," přece jen trochu brzdil optimismus.

Do druhé třetiny nenastoupil domácí kapitán Straka, ale vzhledem k vývoji zápasu to tentokrát naštěstí nebyla až tak citelná ztráta. Pátý gól zaznamenal v přesilovce Pajič a poté se také dočkali hosté. Bláhu připravil o čisté konto šikovnou individuální akcí Raška.

Nadšenému publiku pak nevadila ani Robova zahozená penalta, protože šestý gól přidal v přesilovce šikovnou tečí Švihálek. Ve dvojnásobné přesilovce snížil na 6:2 svým druhým gólem Raška, ale to na vývoji duelu nemohlo nic změnit.

„S přehledem zápas kontrolujeme. Teď už nám vítězství nikdo nevezme," už se Mucha po druhé třetině optimismu nebránil. „Těším se na baráž. Věřím, že se dám dohromady a zahraji si," přeje si rychlé uzdravení.

Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli páté semifinále play off první ligy proti Třebíči a budou v baráži bojovat o postup do extraligy. Zápas skončil 8:2 pro České Budějovice.

Závěrečné dějství, to už byly hlavně oslavy. Na ledě bylo rozhodnuto, takže zaplněným hledištěm mohla obíhat mohutná mexická vlna a hráči si i s fanoušky mohli užívat kýžený postup do baráže, který je mimořádným úspěchem obrozeného klubu.

Přesto si natěšení fanoušci ještě dvakrát zakřičeli gól. A pokaždé je rozjásal přesnou trefou Boháč a stanovil skóre na konečných přesvědčivých 8:2. „Hoši děkujem," neslo se halou, a pak už mohly propuknout mohutné a zasloužené oslavy.

Hlasy trenérů:

Petr Rosol (Motor): „Chtěli jsme na soupeře vlítnout, dostat ho pod tlak a dát nějaké góly. To se nám podařilo a za stavu 4:0 bylo rozhodnuto. Pro celou sérii byl asi klíčový třetí zápas v Třebíči, který jsme vyhráli."

Radek Novák (Třebíč): „Budějovice uhrály čtyři vítězství, proto postoupily. Chtěl bych hráčům poděkovat za špičkové výkony v celé sezoně a divákům za to, jak nás povzbuzovali v celé sezoně."