Hostující celek nastoupil ve vítězné sestavě z posledního duelu v Prostějově s Kloučkem v brance. Doma tak zůstali obránci Pavlin se Svachem a útočník Gilbert.

Začátek zápasu aspiroval na zápis do Guinessovy knihy rekordů. Motor totiž vedl po pouhých šestadvaceti vteřinách 2:0! Po čtvrtminutě obkroužil Svobodovu branku šikula Holec a poprvé zasunul.

Po dalších jedenácti vteřinách se vypravil gólman Třebíče za svou klec, jenže puk se odrazil zcela neočekávaně před ní a lehčí gól M. Novák možná ve své kariéře ještě nedal.

Jenž domácí se ze šokujícího úvodu až neuvěřitelně rychle oklepali a pozorný Klouček musel záhy řešit na druhé straně několik ošemetných situací. Českobudějovická střídačka raději už po třech minutách zareagovala oddechovým časem, mužstvo se zklidnilo a zbytek úvodního dějství zvládlo bez větších potíží.

Navíc v jeho závěru vystihl chybu v rozehrávce Horácké Slavie Přikryl a své sólo zakončil neomylně k tyči – 0:3.

Tím byly karty zápasu jasně rozdány. Domácí celek poslal do branky Jekela, který proti v naprosté pohodě hrajícímu Motoru udržel čisté konto do poloviny zápasu. Poté ho překonal v posledních zápasech střelecky mimořádně disponovaný Endál a pátý gól přidal Karabáček. Řadu dalších šancí ale ještě gólman Třebíče stačil zlikvidovat.

Až v samotném závěru druhé třetiny připravil pozorného Kloučka o čisté konto přesnou střelou Kratochvíl.

Třetí třetina už se vzhledem k jasnému vývoji utkání dohrávala spíše z povinnosti. Svěřenci trenéra Prospala měli hru jasně pod kontrolou a už nebyli tak hladoví ve hře dopředu. Domácí zase neměli a hlavně kvalitu na to, aby se zápasem ještě zkusili něco udělat. Hladké vítězství Motoru bylo zcela zasloužené.

Branky a nahrávky: 40. P. Kratochvíl – 1. Holec (Christov, Suchánek), 1. M. Novák (Zd. Doležal), 19. R. Přikryl, 31. Endál (Lytvynov, Pavel), 36. Karabáček (Prokeš). Vyloučení: 1:3 (navíc host. Suchánek 10 min.), bez využití. Rozhodčí: Čech, Vrba – Polák, Roupec. Diváci: 1124.
ČEZ Motor: Klouček – Suchánek, Vydarený, Plášil, Pýcha, Pavel, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Christov – Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Novák – Babka, Šimánek, Beránek – Endál, Prokeš, Karabáček – J. Veselý. Trenéři Prospala Totter.