Domácí postrádají trojici marodů Pýcha, Venkrbeca Christov, do branky se počtvrté za sebou postavil Strmeň. Hosté nasadili do brankoviště Klimeše.

Kometa byla od začátku zápasu aktivnější a také o něco hokejovější. Pozorný Strmeň však odolával, při Králově střele i s jistou dávkou štěstí. Motoru naopak nesedla ani první přesilovka zápasu. To byl naprostý zmar.

Druhá početní výhoda už byla o poznání lepší a domácí celek šel do vedení. Po přihrávce Přikryla se z voleje trefil Doležal. Hosté se nepoučili, opět faulovali a v přesilovce přidali Jihočeši i druhou branku, když se zblízka prosadil i s patřičnou dávkou štěstí Holec.

„Byla to z naší strany povedená třetina, vedeme 2:0. Kometa měla nějaké, ale Honza Strmeň v brance nás podržel. Využili jsme dvě přesilovky, to je důležité. Je třeba se držet mimo trestnou lavici a pokračovat stejně jako v první třetině,“ zhodnotil první část hry zraněný kapitán Motoru Pavel Pýcha, který je po operaci ramena a sezona pro něj skončila.

Do druhé třetiny poslala hostující střídačka do branky Vejmelku a záhy Brno využilo svou první přesilovku v utkání. Bombou z první nedal Strmeňovi šanci zasáhnout Klepiš.

Kometa byla jako pokropena živou vodou, ale v době jejího tlaku se dostal před brněnskou brankou ke kotouči Doležal a zamířil pod horní tyčku – 3:1.

Jenže Brno bylo ve druhé třetině lepší a v další početní výhodě opět snížilo. Po akci Muellera pálil už do odkryté klece znovu Klepiš a bylo to zase jen o gól. Krátce poté hosté ještě jednou rozebrali obranu Motoru a Mueller vyrovnal.

„Kometa potvrdila svou kvalitu v přesilovkách. Sehrála je výborně, s tím šlo těžko něco dělat. Do třetí třetiny ale určitě máme šanci. Nějaké příležitosti jsme měli. Hlavně se nesmíme nechat vylučovat, přesilovky má Brno opravdu smrtelné,“ zhodnotil Pavel Pýcha druhou třetinu.

Třetí dějství začala lépe Kometa, ale Strmeň svůj tým podržel a hosty poté přibrzdilo vyloučení Krále. Jihočeši nesehráli špatnou přesilovku, ale stav zůstával stále nerozhodný.

Ale bohužel jen do 46. minuty, kdy na modré napřáhl Mueller a jeho bombu tečoval za Strmeňova záda Bondra – 3:4.

Hosté šli poprvé v utkání do vedení, byli na koni a deset minut před koncem odskočili na dvoubrankový rozdíl. S pomocí obránce Vydareného skóroval Holík.

Tím se zápas definitivně překlopil na brněnskou stranu. Minutu a půl před koncem při power play sice snížil Štencel, ale to bylo ze strany Jihočechů všechno a tři body si odvezli hosté.

Branky a nahrávky: 14. Zd. Doležal (R. Přikryl, Slováček), 17. Holec (Slováček, Zd. Doležal), 26. Zd. Doležal (R. Přikryl), 59. Štencel (Holec, D. Voženílek) – 22. Klepiš (P. Holík), 29. Klepiš (Mueller, P. Holík), 32. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 46. D. Bondra (Mueller, Svozil), 50. P. Holík (Mueller). Vyloučení: 3:5, využití: 2:2. Rozhodčí: Micka, Pražák – Ganger, D. Klouček. Bez diváků.

Motor: Strmeň – Plášil, Vydarený, Štencel, Slováček, Lytvynov, Kubíček – Holec, D. Voženílek, Jonák – Zd. Doležal, R. Přikryl, Karabáček – Ville, Gilbert, M. Novák – Alderson, Toman, M. Beránek, od 49. navíc P. Novák. Trenéři Prospal a Totter.

Kometa: Klimeš (21. Vejmelka) – Zámorský, F. Král, Holland, Kučeřík, Svozil, Gulaši, Trška – Mueller, P. Holík, Zaťovič – Klepiš, V. Němec, Schneider – Vincour, Rákos, Valský – D. Bondra, Střondala, Kusko. Trenér Zábranský.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Měli jsme utkání výborně rozehrané, ale dali jsme soupeři možnost se vrátit zpátky do hry přesilovkou, kterou využil. Přesilovky má Kometa nadstandardní. Jako se nám to děje celý rok, tak jsme zápas dokázali ztratit."

Jan Zachrla (Kometa): "Do zápasu jsme vstoupili trochu lehkovážně. Sice jsme si vytvořili nějaké šance, ale soupeř nás ve dvou přesilovkách potrestal. V dalším průběhu jsme měli více ze hry a vytvořili jsme si i větší množství šancí. Zápas jsme zvládli dobře až na jeho závěr, kdy jsme se báli o výsledek."