Po dvou kontumačních porážkách kvůli administrativnímu pochybení tak přišla další nepříjemnost… V sobotu hrají Jihočeši v Litoměřicích (17).

Domácí se museli obejít bez nemocného obránce Pavlina, kterého nahradil Prospal junior, a do sestavy se trenérům nevešli útočníci Heřman s Přikrylem.

Stín dvou kontumačních proher jako by na Jihočeších ležel po celý zápas a odehráli na svém ledě suverénně nejhorší zápas sezony.

Do kolen domácí srazila hned první přesilovka zápasu. Elitní formace Motoru v ní ztratila ztratila kotouč, Havlát s ním projel přes celé hřiště a nekompromisní střelou otevřel skóre.

To byla pro Prospalův tým rána, ze které se dlouho nemohl vzpamatovat. Nepomohla mu ani skoro půlminutová přesilovka pět na tři. „Inkasovaný gól po naší chybě při přesilovce nás dost srazil,“ připustil i útočník Roman Přikryl, na kterého tentokrát místo v sestavě Motoru nezbylo. „Z naší strany tam byla zbytečná vyloučení. To ovlivnilo průběh první části. Hráli jsme často ve čtyřech, což je problém,“ dodal. „Naštěstí nás podržel Honza Strmeň v brance,“ ocenil výkon svého spoluhráče.

Jenže ani po změně stran to nebylo z domácí strany vůbec dobré. Chybělo nasazení, přesnost i důraz. Také proto Jekel v brance soupeře držel čisté konto.

A tak uhodilo v polovině zápasu na druhé straně. Fillmana obral u vlastní branky o kotouč Havlát, jeho střelu ještě Strmeň kryl, ale na dorážku Kuska už reagovat nemohl – 0:2.

Nic horšího domácí celek potkat nemohlo a do konce třetiny už nedokázal nic kloudného vytvořit. „Těžko se mi to hodnotí. Kluci určitě sami ví, že to není ono,“ moc se nechtělo Přikrylovi do bilancování druhé části hry. „Škoda druhého inkasovaného gólu. Do třetí třetiny ale vstoupíme určitě agresivněji a věřím, že ještě vyhrajeme,“ neztrácel víru.

Jenže jeho spoluhráči do závěrečné třetiny agresivněji nevstoupili. Naopak přežili klinickou smrt, když Strmeň vychytal Královo sólo a udržel svůj tým ve hře o dobrý výsledek.

Jenže o několik minut později už Král po přečíslení při vyloučení kapitána Motoru mířil přesně, zvýšil na 0:3 a bylo po zápase. Domácí už totiž naprosto ztratili víru, že by se s výsledkem dalo ještě něco udělat. A v pohodě hrající soupeř si naopak svůj tříbrankový náskok bez větších potíží kontroloval.

V závěru domácí střídačka odvolala gólmana, ale naopak Malec pečetil do prázdné branky na 0:4.

Branky a nahrávky: 5. R. Havlát, 31. Kusko (R. Havlát, Nedvídek), 49. Král (Szathmáry, Paták), 60. Malec (Nedvídek). Vyloučení: 5:7 (navíc host. R. Čermák 10 min.), využití: 0:1, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Barek, Micka – Kotlík, Maštalíř. Diváci: 5693.
Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, V. Prospal ml., Pýcha, Plášil, Vydarený – Endál, Gilbert, M. Novák – Vaculík, Dančišin, Beránek – Zd. Doležal, Bradley, Šimánek – Babka, J. Doktor, Čermák. Trenéři V. Prospal st. a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Srazila nás špatná produktivita. První gól jsme dostali po chybě při vlastní přesilovce. Nechci snižovat výkon soupeře, ale z naší strany mi to přišlo mdlé. Bez energie a vášně. Výsledek je zasloužený."

Jaroslav Barvíř (Třebíč): "Chtěli jsme hrát dobře z obrany a vyrážet do brejků. To se nám dařilo po celých šedesát minut. Mužstvo zaslouží pochvalu za obětavost a výbornou práci. S výsledek i výkonem jsme na sto procent spokojeni."