Na úvodním tréninku přivítal kouč, který jen před nedávnem zakončil své dlouholeté působení na Slovensku titulem v Nitře, prakticky totožný kádr, který v uplynulé sezoně vypadl v semifinále play off první ligy se Slavií Praha snad až příliš hladce 0:4 na zápasy.

Mužstvo opustil a na prvním tréninku tak chyběl obránce Lukáš Bohunický. „Nebyla mu z naší strany nabídnuta smlouva," vysvětluje generální manažer Stanislav Bednařík. Přípravu nezačal ani další bek Lukáš Kříž. „Uvidíme, tam je to stále v jednání. Rozhodnout by se mělo do konce týdne," informuje Bednařík.

Nejistá je situace kolem Petra Kolmanna a Josefa Mikysky. „Oba jsou hráči Liberce. Nabídku dostali od nás i od svého mateřského klubu. Zatím se nevyjádřili," krčí rameny manažer, jenž reálněji vidí setrvání v týmu v případě útočníka Mikysky.

V mužstvu už nebude pokračovat útočník Michal Švihálek. „Nedomluvili jsme se na pokračování smlouvy. V té podobě, ve které jsme mu ji nabídli, ji Michal odmítl," vysvětluje Bednařík.

Na prvním tréninku chyběli také dva nejzkušenější hráči týmu Lukáš Zíb a Josef Straka. „Lukáš Zíb se bude připravovat individuálně. Má to zakotvené ve smlouvě, kterou jsme převzali z Vítkovic. Pepa Straka se teprve vrací z dovolené a do přípravy se zapojí koncem týdne," uvádí manažer k oběma matadorům.

S mužstvem do přípravy naskočila také trojice mladíků z juniorky Žáček, Točík a gólman Spáčil. Trénuje rovněž navrátilec Vladimír Škoda, jenž konec minulé sezony dohrával na Slovensku v Žilině, ale v Motoru má stále platný kontrakt.

Letní příprava se bude odehrávat prakticky výhradně v domácích podmínkách v Českých Budějovicích. „Suchá příprava bude trvat devět týdnů. V její polovině pojedeme na týden na kondiční soustředění na Lipno do Wellness Frymburk," dává trenér Antonín Stavjaňa nahlédnout do tréninkového plánu.

Novinkou letošní letní přípravy jsou vložené tréninky na ledě. „V červnu jsou tam čtyři týdny, kdy půjdeme vždycky dvakrát na led," přikyvuje Stavjaňa.

Na suchu se budou hokejisté připravovat do konce června. Poté je čeká dvoutýdenní dovolená. Na led půjdou poprvé 25. července. „Ještě předtím nás čeká náběhový týden na suchu," doplní trenér.

Žádný nový hráč se na začátku přípravy neobjevil. „S vedením klubu jsme dospěli k tomu, že kádr je dostatečně silný. Nějaká menší obměna v něm třeba bude, ale v tomto momentu je vše teprve rozpracované," nechce nový kouč předbíhat.

Pozitivní je, že se prakticky vyprázdnila marodka, která tým v závěru sezony skutečně mimořádně sužovala. „Luboš Rob má omezení v tréninku. Někteří kluci jsou po zranění, ale jinak mohou všichni trénovat naplno," s uspokojením konstatuje Stavjaňa.

První trénink sezony absolvovali hokejisté Motoru v atletickém koridoru Sportovní haly, kde hráčům dávali pořádně do těla nejen Stavjaňa, ale také jeho asistent Martin Štrba a především kondiční kouč František Bombic. „V prvním týdnu budeme trénovat jednofázově, ale hodně intenzivně," zdůrazní Martin Štrba.

Nejen přípravou na další sezonu ale teď klub žije. V sobotu pořádá v Budvar aréně mimořádnou kulturní akci, kterou bezpochyby bude hudební festival Motorfest. Začínat bude ve 14 hodin a představí se na něm vyhlášené kapely a interpreti Sto zvířat, Vypsaná fixa, Michal Hrůza, Kryštof a Wohnout.