Úvodní část sobotního duelu byla oboustranně hodně opatrná. Více šancí si vytvářeli domácí. Nejprve Třetina ve vlastním oslabení po spolupráci s Melkou nezamířil přesně, poté v početní výhodě neuspěl střelou z mezikruží Ondřej, když jeho pokus se štěstím vyrazil brankář Horák těsně vedle levé tyčky.

S blížícím se koncem třetiny tlak Jihočechů sílil, pohotový Bárta na brankovišti ještě branku neslavil, ale nemusel dlouho smutnit. V poslední minutě první části totiž David Kuchejda tvrdou ránou po přejetí modré čáry trefil gólmana Horáka do ramena, ale neposedný kotouč mu doskákal až do branky a Budvar aréně začala slavit.

Po přestávce tempo hry znovu opadlo a do ofenzivy se dostal i Most. Proti přesilovkové střele Tauše se musel vytáhnout brankář Halmoši. Pak znovu převzali iniciativu domácí, ale přečíslení dva na jednoho pokazil Melka a Semárdův pokus z levého kruhu udržel ve své náruči výborný Horák.

V posledních vteřinách druhé periody mohl zvýšit vedení svého celku Vaniš, ale jeho dorážka šla pouze do náručí strážce mostecké svatyně. Ani přes tlak Motor skórovat nedokázal a vedl po dvou třetinách 1:0.

Úvod poslední dvacetiminutovky patřil jednoznačně Motoru, jenže gól nepřišel ani z hole Posmyka ani při dvouminutovém zámku při přesilové hře. Diváci už zvedali ruce nad hlavu při dorážce Bárty, ale lapačka Horáka byla proti. Hostující gólman se vyznamenal i při střele Kuchejdy, kdy už dokonce i brankový rozhodčí za brankou rozsvítil červené světlo.

Další stoprocentní příležitost zahodil v poslední pětiminutovce ještě Vaniš, ale domácí to mrzet nemuselo. Motor se totiž v závěru ubránil i při powerplay soupeře a do tabulky si připsal tři body za výhru 1:0.

Branka a nahrávka: 20. Kuchejda (Posmyk). Vyloučení 4:6, využití 0:0. Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý. Diváci: 3722.

Motor: Halmoši – Novák, Prokop, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Semrád, Kříž – Kotalík, Melka, Třetina – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Skuhravý, Vaniš – Bárta, Přibyl, Turek. Trenéři Bělohlav a Jágr.

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (Motor): "Od úvodu jsme chtěli hrát ofenzivně, ale opět jsme nebyli produktivní. Gól jsme dali prakticky ze středního pásma, ale vyložené šance jsme neproměnili. Tlačili jsme se do branky, ale na produktivitě musíme výrazně zapracovat."

Kamil Kašťák (Most): "Přijeli jsme s obrannou taktikou a nechtěli jsme se pouštět do větších akcí. Dostali jsme smolný první gól, domácí nás pak přehrávali a měli tlak. Ale myslím si, že jsme si možná bod za bojovnost zasloužili. Ale když nedáme gól, tak na výhru pomýšlet nemůžeme. Musím pochválit brankáře Horáka, který nás podržel."