První dva dny mají hráči na zapracování na suchu, od středy už půjdou na led. Jedna polovina kádru se na prvním tréninku vypravila s Radkem Bělohlavem na výběh do Stromovky, druhá pracovala pod taktovkou hlavního kouče Petera Draisaitla v posilovně zimního stadionu. Hráči v průběhu úvodních dvou dnů absolvují také zátěžové testy u sportovního lékaře.

„První dva dny budeme mít klasickou letní přípravu na suchu. Od středy už budeme mít dvoufázové tréninky. Ráno na suchu a odpoledne jdeme na led. Celý první týden bude takový trochu zaváděcí," vysvětluje druhý trenér Radek Bělohlav. Úvodní trénink na ledě bude ve středu začínat v 16 hodin a bude otevřený pro veřejnost.

Hráči sice měli tři týdny dovolenou, ale rozhodně se nemělo jednat o nějaké lenošení. „Každý hráč dostal tréninkový plán, co má přesně každý den dělat. Doufejme, že se ho také drželi," usměje se trenér.

Přesto si některé hráče po dovolené raději převáží. „To k tomu patří," připustí. „Převážíme si ale možná jen některé jedince. Hlavně ty, kteří mají sklony k přibírání." Pozitivní informací je, že kádr by měl být v pořádku po zdravotní stránce. Do přípravy se zapojil i obránce Vydarený, jenž měl problém se zraněnou rukou.

Plán přípravy Mountfieldu dost radikálně pozměnila účast na turnaji v ruském Jekatěrinburgu, kam Jihočeši odlétají za čtrnáct dní. Předcházet mu bude v pátek 3. srpna přátelský duel s dalším účastníkem KHL kazašským Barysem Astana. „Pokud bychom nehráli s Astanou, tak bychom hráli jiný zápas. V tom není problém. Využili jsme toho, že jsou tady na soustředění. Turnaj v Rusku malinko zásahem do přípravy je, ale jsou to zase zkušenosti k nezaplacení," míní Bělohlav. „Hrajeme tam čtyři zápasy v pěti dnech, ale budeme se snažit podle možností trénovat i tam. Pojedeme s pěti kompletními formacemi, takže bychom to měli zvládnout, i když tam pojedeme z plné přípravy."

Kromě domácího Jekatěrinburgu a jeho farmy Sputniku se Mountfield v Rusku střetne také s Čechovem, jehož tým je vyhlášený především jako kolektiv bitkařů. Bělohlav však z duelu s tímto soupeřem žádný strach nemá.  „Čechov znám spíše jen z novin. Jsem hlavně zvědavý, jestli tam budou mít všechny hráče, nebo jestli jejich Kanaďané dorazí až později. Uvidíme, co to bude za mančaft. V létě je ale všechno jinak než v plné sezoně," neobává se nějakého excesu se strany ruského klubu.

Krátce po návratu z Ruska čeká mužstvo další dlouhá cesta. Tentokrát na sever Evropy ke dvěma úvodním duelům v European Trophy. „Cestování bude dost, ale takhle to prostě vyšlo.  Na to si nemůžeme stěžovat. Mezi oběma zájezdy je čtyřdenní pauza, takže bychom to měli zvládnout. Jediné, co může být problém, je časový posun v Rusku. To může být nepříjemné, ale zase nic až tak hrozného," očividně se Radek Bělohlav neobává nějaké přehnané únavy týmu z náročného cestování.