Akce se na zimním stadionu v Českém Krumlově zúčastnilo celkem 32 dětí ve věku od 4 do 8 let. Nejvíce adeptů (k potěšení pořádajícího klubu HC Slavoj) přišlo z ročníků 2012 a mladších. Akci organizačně zajišťovalo celkem sedmnáct lidí z řad členů HC Slavoj.

„Samotná akce byla propagována na našem klubovém webu i na facebookovém profilu klubu. Informaci o akci uveřejnily školy a školky v Českém Krumlově jako aktualitu, zprávu přinesl Českokrumlovský deník. Regionální televize CKTV v rámci našeho klubového projektu Školička bruslení, kterého se zdarma po celý rok účastní více než šest stovek dětí z Českokrumlovska v intencích povinné výuky bruslení pro děti předškolní a raně školní, také uveřejnila pozvánku a informaci o této akci. Nakonec proběhla rovněž masivní kampaň vedená ČSLH na bilboardech i plakátovacích a na reklamních plochách řízená klubem HC Slavoj Český Krumlov,“ pochvaluje si předseda HC Slavoj Karel Kašák.

A široká škála propagace se vyplatila! „Dva díly akce „Pojď hrát hokej“ v letošní sezoně vedle běžného náboru přivedly do našeho klubu dalších třiašedesát dětí, což je vedle demografického poklesu obyvatel Českého Krumlova obrovský nárůst nových adeptů, a to až o čtyři sta procent! Nejen díky této akci se hokej objevuje mnohem častěji v médiích, než například masovější fotbal, ale díky tomu dnes také máme například oproti tomuto sportu třikrát větší náborovou úspěšnost,“ pobrukuje si první muž krumlovských medvědů.

ÚSPĚCH AKCE

Akce Pojď hrát hokej v Českém Krumlově začala v 15.30 zápisem a vyplňováním dotazníků s prvními příchozími.

Rodičům a dětem byla vyhrazena speciální kabina, kde jim v oblékání pomáhali přítomní trenéři. Od 16 hodin pak začínala akce přímo na ledě formou her a zábavy.

„Pár nejmladších dětí si ve středu vyzkoušelo u nás bruslení vůbec poprvé, ostatní již absolvují výuku pořádanou každodenně naším klubem v dopoledních hodinách pro školky a školy,“ vysvětluje Karel Kašák, který v 16.30 rodičům přednesl filozofii samotné akce a zahájil prezentaci.

„Rodiče se aktivně zajímali o klub, hokej jako takový, náročnost finanční a hlavně časovou či o veškeré možnosti pomoci, které jim náš klub může poskytnout. Debata byla zajímavá a rodiče odcházeli spokojení s tím, že víc než polovina z nich se nahlásila se svými dětmi na první trénink naší přípravky,“ těší úspěch lednové akce předsedu HC Slavoj Karla Kašáka.

Karel Kašák, Karel Vosika