Kde byly podle vás hlavní příčiny porážky?
Nehráli jsme to, co jsme zvyklí normálně hrát. Nebyli jsme důrazní v osobních soubojích a Třebíč se z toho dostávala do velkých šancí. Myslím, že soupeř vyhrál zaslouženě, i když my jsme mu k tomu hodně pomohli naším výkonem.

Co jste říkal gólové přestřelce ve druhé třetině, kdy hosté třikrát dokázali rychle vyrovnat vaše vedení?
Třebíč hrála výborně ve středním pásmu a rozbíjela tam naše útoky. Z toho chodila do rychlých kontrů. Nebyli jsme dostatečně na puku a dostávali jsme se pod tlak. Z toho plynuly naše chyby, které soupeř dokázal trestat.

Třetí třetina už vypadala úplně jinak a mnohem větší důraz byl kladen na defenzivu. Museli trenéři v kabině hodně zvyšovat hlas?
Trenéři jenom reagovali na vývoj zápasu a vytkli nám chyby. Ve třetí třetině jsme se snažili držet více na puku a chodit hodně do gólmana. Většinu našich střel totiž viděl a to se těžko dávají góly.

Rozhodující gól zápasu padl prakticky z ničeho. Kde se stala chyba?
Je to pravda. Po buly v naší obranné třetině nám vyjeli zpoza branky a prošla celkem  náhodná přihrávka na nekrytého obránce, který z voleje všechno propálil.

Potěšil vás alespoň váš povedený gól ze sóla ve druhé třetině?
Když jsem ho dal, tak jsem šťastný byl, protože nám pomohl a v té chvíli jsme vedli 2:1. V každém případě bych ale svůj gól vyměnil za tři body.

Třebíč se tady představila jako jeden z nejlepších týmů první ligy. Souhlasíte?
Určitě. Mají skvělí tým a navíc jim výrazně pomáhají extraligoví hráči z Brna i Olomouce. Hrají nepříjemný hokej. Hodně drží střední pásmo. Je to systém, který mají zažitý. Hraje se proti nim opravdu špatně.

Navíc mají mimořádně produktivní první řadu.
O tom jsme věděli. Říkali jsme si, že si musíme pohlídat Erata s Havlem, což jsou hráči šikovní s pukem. Zase jsou ale náchylní na hru do těla. My jsme ale nehráli tolik do těla, nechávali jsme jim prostor a jsou to natolik zkušení hráči, že to dokáží využít.

V následujícím kole vás čeká zápas na ledě posledního Havlíčkova Brodu. Spravíte si tam chuť?
Takhle bych to rozhodně nebral. V první lize letos není žádný soupeř, o kterém bychom mohli říct, že s ním jasně vyhrajeme. Jak jsem se díval, tak Havlíčkův Brod teď hodně posiluje. Oproti letním pohárovým zápasům, které jsme proti němu hráli, se tam vyměnilo velké množství  hráčů. Zvlášť na jejich ledě to nebude vůbec lehké utkání. Musíme především k zápasu přistoupit úplně jinak než proti Třebíči. Hlavně více bruslit, střílet a chodit na gólmana. Pokud budeme hrát tuto naši poctivou hru, tak jsme schopni tam uhrát tři body.