Medvědi jako jistý vítěz základní části byli v partii s pátým týmem průběžné tabulky favority, ale stejně jako při prvním duelu v podzámčí se podávalo drama do úplného konce – a vítěze musely určit až penalty: Český Krumlov – Hluboká 7:8 na sam. n. (2:1, 3:3, 2:3).

Medvědi hráli bez zraněného kapitána Vondřicha i absentujícího kanonýra Romana Uhlíře a záhy prohrávali. Vzápětí však srovnali trefou Petra Šulčíka ve dvojnásobné početní nevýhodě(!), aby po první pauze měli už navrch. V pokračující přestřelce pak zelenobílí odskočili na 4:2, jenomže Hlubočtí v oslabení během minuty dvěma slepenými góly zase srovnali. Nakonec rušný a brankově bohatý duel dospěl k nájezdům, v nichž potřetí v sezoně medvědi neuspěli (skóroval pouze P. Šulčík, zatímco u hostů nájezd proměnili Šimek a Moudrý).

„Ty nájezdy jsou už k zamyšlení. Zatím jsme tomu nedávali takovou váhu, ale s blížícím se play off se na ně musíme zaměřit,“ řekl hrající krumlovský kouč Kamil Šťastný a k samotnému zápasu dodal: „Nefungovalo nám téměř nic, a to od gólmana až po posledního útočníka. Nebudeme z toho dělat tragédii, nebyli jsme komplet, pokud ovšem chceme myslet na dobrý konec sezony, tak se musíme výrazně zlepšit.“

Branky: 5. P. Šulčík (R. Šulčík), 16. Svěchota, 30. Gallistl (Malovec, Vojta), 33. P. Šulčík (Lukeš, Andrýsek), 39. P Šulčík (Gallistl, Lukeš), 47. P. Šulčík (Andrýsek, Lukeš), 49. Andrýsek – 5. Miler (Černý), 24. Oulík (Dušek), 34. Šimek, 34. Miler, 47. Gottwald (Šimek), 53. Bělohlav (Miler), 54. Heřmánek (Moudrý), rozh. nájezd Moudrý, vyloučení 5:8, navíc Klíma, Vojta (ČK) oba 10 minut, využití 2:1, v oslabení 2:2, 250 diváků, sestava Slavoje: Vojta – Malovec, Gallistl, Cifreund, Andrýsek, Šimek – Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík – Z. Uhlíř, Šťastný, Klíma – Svěchota, Unger, Michel.

Poslední dvě kola

V předposledním kole základní části se Krumlovští představí v neděli na ledě o osmičku usilujícího a aktuálně sedmého béčka HC Tábor. Derniérou za první částí bude domácí utkání s Radomyšlí v neděli 5. března od 17 hodin.