Hokejisté krumlovského Slavoje měli po odložení venkovního pátečního zápasu se Žirovnicí na sklonku minulého týdne na programu jediné utkání krajské ligy, ve kterém se v souboji celků z popředí tabulky představili na ledě Pouzar arény, kde domácí utkání hraje budějovický David servis.

V prvním vzájemném utkání v úvodu sezony právě tento ostřílený celek z krajské metropole ukončil vítěznou sérii slavojáků (2:4), a tak měli medvědi co oplácet. Krumlovským trenérům však situaci komplikovaly absence řady hráčů základu, když chyběli distancovaný Svačina, s poraněným kolenem na marodce dlící Machálek a dále vypadli oba Uhlířové, M. Lukeš nebo Marek. Hosté se tak prezentovali v nekompletním složení hned s několika juniory.

David servis ČB – Č. Krumlov 5:4 (1:2, 1:0, 3:2)

Slavojáci hrající na pět obránců a tři útoky se ovšem favorita nezalekli, hráli vyrovnanou partii a v rozmezí 8. až 11. minuty si vypracovali dvoubrankový náskok. Domácí však do první sirény korigovali trefou velezkušeného Roba a krátce před polovinou utkání se dotáhli na 2:2. Utkání se pak o druhé přestávce nečekaně protáhlo, když se porouchala rolba, a tak došlo na odklízení plochy, do kterého se vedle ledařů a přítomných fandů zapojilo i několik domácích hokejistů. Těm pak tato neplánovaná rozcvička přišla vhod a Budějovičtí v poslední části strhli vítězství na svoji stranu. Domácí postupně přidali do krumlovské sítě ještě tři zásahy, hosté sice dvakrát korigovali trefami kapitána Štěpána, ale na kýžený bodík už nedosáhli, byť v poslední minutě ještě zkusili hru bez brankáře. Na domácího gólmana Kučeru při power play medvědi vystřelili jen dvakrát z uctivé vzdálenosti – a všechny body zůstaly doma.

„Nastoupili jsme v hodně neúplné sestavě, a tak jsme museli celý zápas odehrát jen na pět obránců a tři útoky, když na lavičce byl k dispozici už pouze náhradní brankář. Museli jsme do základu zařadit další juniory a musím říct, že nás rozhodně nezklamali. Je dobré vědět, že s těmito mladými kluky můžeme do budoucna počítat. Byli jsme navíc domácím vyrovnaným soupeřem a místy jsme je i přehrávali. Vycházeli jsme z celkem dobré defenzívy znovu podpořené dobře chytajícím Lukešem a tentokrát se nám dařily i brejky. I přes prohru mohu za bojovný výkon pochválit celý tým," hodnotil druhý trenér krumlovských medvědů Jiří Kučera.

Fakta – branky: 17. Rob (Hanzal, Vomela), 28. Hanzal (Šulčík), 42. Šulčík (Fleischman), 43. Tupý (Rob), 51. Heindl (Rob) – 8. Vondřich (Ulman), 11. J. Fučík (Migl), 43. Štěpán, 53. Štěpán (Klíma, Vondřich), vyloučení 6:5, navíc Chaloupka 10+0K, Vomela (oba DS ČB) 10 minut osobní trest, využití 1:0, rozhodčí. Pexa – Mareš, Farkač, sledovalo 100 diváků.

Sestava Slavoje: R. Lukeš – Ulman, Vondrouš, Migl ml., Gallistl, Šimek – Štěpán, Vondřich, Klíma – Matlášek, Žák, J. Fučík – Ochtábec, Svěchota, R. Fučík, připraven byl náhradní brankář Vojta.

V neděli doma

V dalším kole budou mít v průběžné tabulce čtvrtí českokrumlovští hokejisté výhodu domácího ledu, kde v neděli 22. prosince od 17.00 hodin přivítají aktuálně sedmou Soběslav, kterou v prvním vzájemném zápase na její půdě zdolali bezmála dvouciferným výsledkem v poměru 9:2.