Krajská hokejová liga mužů – 14. kolo: HC Slavoj Český Krumlov – HC David servis České Budějovice 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)

Páteční partie čtrnáctého pokračování krajské hokejové ligy jenom potvrdila platnost starého sázkařského pravidla, že souboje prvního s posledním rozhodně nejsou jasnou tutovkou a nebývá v nich nouze o překvapení.

Českokrumlovský lídr tabulky sice nastoupil hned s několika změnami v sestavě, když zejména absencí Romana Uhlíře utrpěla údernost první formace, přesto se jejich výpadek v domácí derniéře roku nečekal a rozhodně jej (vzhledem k jasné výhře v poměru 6:1 z prvního vzájemného duelu) musíme označit za překvapivý, i když dle obrazu hry nakonec zasloužený.

Obrat po pauze

Mezi domácí tyče se tentokrát postavil Bednařík a oboustranně vlažný začátek neukazoval, že gólmani budou mít hodně práce. Na začátku 3. minuty se ale za zády domácích obránců zčista jasna ocitl osamocený Cibulka a střelou pod břevno otevřel skóre – 0:1.

Medvědům se pak nadále herně nedařilo a nepomohla jim ani první přesilovka, kdy hostujícího Studničku prakticky neohrozili. Z letargie se domácí probudili až na začátku 12. minuty, kdy se po spolupráci Vachulky s Ulmanem k zakončení dostal M. Lukeš a zblízka propasíroval puk do sítě na 1:1.

O chvíli později při početní výhodě hostů výborně zasáhl Bednařík proti dorážce Cibulky. Stejně se poté vedlo i hostujícímu Studničkovi při přesilovce medvědů a střele Fučíka. Necelou půlminutu před první sirénou se pak domácím naskytla přesně minutu trvající dvojnásobná přesilovka, kterou bleskově už za sedm vteřin využili. Od modré nahazoval puk Vachulka a Ulman ekvilibristicky ze vzduchu překonal Studničku podruhé a domácí šli do kabin s nejtěsnějším náskokem – 2:1.

Druhá dvacetiminutovka pak byla pro medvědy příslovečným černým snem. Domácí nejprve nevyužili z první části pokračující přesilovku a ihned po návratu vyloučeného hráče z protiútoku inkasovali, když se při signalizované výhodě prosadil dorážející Vaňous – 2:2.

Zatímco v první třetině měli domácí pouze dva vyloučené (hosté čtyři), tak po přestávce se tento poměr začal rychle obracet – a Budějovičtí toho dokázali využít. Při vyloučení Chaloupky ještě neskórovali, ale krátce po návratu domácího obránce na led dokonali obrat gólem Fleischmana – 2:3.

Medvědi pak ve 27. minutě nevyužili 37 vteřin trvající výhodu dvou hráčů. Hosté hráli přesilovku daleko lépe a v polovině třetiny po osmnácti vteřinách vrátil do hry vyloučeného Ungera trefou od modré Šalanda – 2:4.

Hosté vycítili možnost senzace, najednou jich bylo plné hřiště a velice obětavou hrou dostávali domácího favorita do velkých nesnází. To pak platilo tím víc, když ve 33. minutě využili Servismani další přesilovku. Po bleskovém rozehrání brankáře Studničky jel sám Lonsmín a povedeným blafákem pokořil Bednaříka popáté – 2:5. Do klece šel o chvíli později R. Lukeš, který už do druhé sirény odolal.

Jiskérku naděje na případné zdramatizování zápasu mohli medvědi rozdmýchat po pěti minutách poslední části. To v oslabení ujel Štěpán, byl podražen a sudí nařídil trestné střílení. Penalty se zhostil sám faulovaný, ale jeho pokus o blafák Studnička vystihl. Definitivně jasno pak bylo v 53. minutě, kdy Fousek zblízka povedenou bekhendovou ranou zavěsil na 2:6.

O chvíli později Lukeš kryl samostatný nájezd Vaňouse. Hodně vzruchu pak ještě přinesla situace v čase 58:01. To se po souboji v rohu hřiště pádem na mantinel zranil domácí M. Lukeš a byl otřesený odveden z ledu. Nervy na uzdě následně neudržel jeho bratr R. Lukeš a za nesportovní chování vyfasoval trest ve hře, který automaticky znamenal stopku na nedělní utkání ve Strakonicích.

Chvíli pak hráli domácí bez brankáře, než se mezi tyče vrátil již v kabině pobývající Bednařík. Závěrečné sirény se potom nedočkal ani obránce Chaloupka, který za nastřelení puku směrem k rozhodčímu dostal od nepřesného arbitra desítku.

Duel pod lupou

Fakta – branky: 12. M. Lukeš (Ulman, Vachulka), 20. Ulman (Vachulka, Chaloupka) – 3. Cibulka (Štěrba), 23. Vaňous (Cibulka, Machálek), 25. Fleischman (Dal. Mikeš), 30. Šalanda (Dal. Mikeš), 33. Lonsmín (Cibulka, Studnička), 53. Fousek (Lonsmín, Eliáš), vyloučení 14:8, navíc Vachulka, Chaloupka (oba ČK), Machálek (ČB) 10 minut osobní trest, R. Lukeš (ČK) TH, využití 0:2, rozhodčí: Prchlík – Drha, Čáp, 100 diváků.

Sestava Slavoje: Bednařík (35. R. Lukeš – od 59. Bednařík) – Jaroš, Chaloupka, Migl, Vachulka, Brůha, Heideker (30. Malák) – Štěpán, Brož, Mertl – Ulman, Marek, M. Lukeš – Perník, Unger, R. Fučík.

Slova z lavičky

Kormidelník českokrumlovských medvědů Jan Rosický hodnotil nepovedenou domácí letošní derniéru takto: „Tento zápas se vzhledem k blízkosti a znalosti soupeřů bere tak trochu jako derby, které maže rozdíly v tabulce. Po první třetině jsme sice těsně vedli, ale pak se naše hra rozpadla sérií vyloučení. Soupeř přesilovky zvládal, naše hra byla neurovnaná a nervózní. Hráčům nemohu upřít snahu, ale soupeř chtěl asi o něco víc. Hostům se povedlo výsledek otočit, začali hrát uvolněně, vycházela jim koncovka a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Soupeř vyhrál prostě zaslouženě.“