Do hostující branky se tentokrát postavil Klouček, z obrany vypadli nemocní Plášil s Pavlem, takže na beku opět zaskočil univerzál Babka. V útoku chyběl zraněný Přikryl, do sestavy se vrátili Šimánek s Endálem.

V poklidném duelu šli hosté do vedení v 7. min., kdy M. Novák zaskočil střelou až od mantinelu sokolovského gólmana Bednáře. Ten si vybral skutečně slabší chvilku.

Laciný vedoucí gól lídra soutěže uspal, velké šance měl tak i snaživý soupeř. Klouček v brance však vytáhl několik excelentních zákroků. V závěru třetiny vedli Jihočeši už o dva góly. M. Novák, ač faulován, dokázal posunout kotouč Pýchovi a ten už neměl problém ho dopravit do prázdné branky.

Poklidný průběh pokračoval i po změně stran. Rozdíl ve kvalitě obou soupeřů byl na ledě více než citelný. Hosté vedli a neměli potřebu se nikam moc hnát, domácí na ně při vší snaze neměli.

V prostřední části hry také v pohodě hrající hosté přidali další dva góly. Nejprve znovu nachytal Bednáře v brance z těžkého úhlu Endál a krátce před druhou sirénou přidal svůj druhý gól po vydařené kombinaci M. Novák.

Do závěrečné třetiny nahradil v domácí brance Bednáře Kašpar, ale ani on se zrovna dvakrát nepředvedl. Nejprve ho překonal tvrdou ranou v přesilovce svým druhým gólem Pýcha a poté potrestal jeho hrubici Veselý. Kloučka na druhé straně straně připravil o čisté konto Kverka – 1:6.

Branky a nahrávky: 49. Kverka (Osmík) – 7. M. Novák (Vydarený), 17. Pýcha (M. Novák, Allen), 36. Endál (Allen, Karabáček), 40. M. Novák (Zd. Doležal, Šimánek), 43. Pýcha (Šimánek), 44. J. Veselý (Beránek). Vyloučení: 4:5, využití: 0:1. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Štofa, Beneš.
ČEZ Motor Č. Budějovice: Klouček – Allen, Pýcha, Babka, Vydarený, Suchánek, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Christov – Endál, Gilbert, Karabáček – Zd. Doležal, Kloz, M. Novák – J. Veselý, Šimánek, Beránek – Prokeš. Trenéři Prospal a Totter.