První branku jste v Brně inkasovali už po pětadvaceti vteřinách. Ovlivnilo to hodně váš vstup do utkání?
Začali jsme hodně ustrašeně. Dostali jsme gól hned při prvním střídání a až do desáté minuty jsme byli dost zakřiknutí. Potom se hra vyrovnala a také my jsme si vytvořili nějaké šance. Za stavu 2:1 jsme měli slušné možnosti na vyrovnání. Ale nedali jsme a soupeř naopak vsítil dva rychlé góly. Potom už si vítězství pohlídal. Z našich dosavadních tří zápasů bylo Brno nejkvalitnější soupeř.

Ve druhé třetině jste dostali dva góly během pouhých čtyř vteřin. Je to vůbec možné?
Inkasovali jsme gól a druhý jsme dostali hned po buly ve středním pásmu. Nevím, jestli to byl z jejich strany signál, nebo náhoda. Každopádně jsme špatně zareagovali. Následovala střela, dorážka a už to tam bylo.

V Brně dorazily na přátelský zápas více než čtyři tisícovky diváků. Jaká byla atmosféra zápasu?
Domácích byly čtyři tisíce, přijeli také nějací naši fanoušci. Atmosféra byla skutečně super. Lidi fandili, zpívali. Bylo to podobné, jako když se u nás hrají mistrovské zápasy.

Ve třetí třetině jste se zapsal do střelecké listiny. Potěšil vás ten gól?
Byla to branka na 5:3. Při přesilovce jsem zachytil na modré čáře vyhození domácího obránce a trefil jsem to. Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo. V Plzni i doma s Pardubicemi už jsem tam měl nějaké dobré střely, ale gól z toho ještě nebyl. Snížili jsme na 5:3, ale hned brzy nám domácí odskočili na tříbrankový rozdíl. To jsou momenty, kterých se musíme v mistrovských zápasech vyvarovat.

Nastoupil jste s kapitánským céčkem. Jak se to seběhlo?
Nejeli Pepa Straka ani Tomáš Nouza. Podle věku už to pak asi vyšlo na mě. Tak jsem dostal céčko.

V Motoru to bylo poprvé, ale kdy jste byl předtím naposledy kapitán?
Dva roky jsem dělal kapitána v dorostu ještě ve Slovanu Bratislava.

To už je docela dávno.
To ano. Je fakt, že jsem před zápasem honem nevěděl, kdy s kým si má nejdříve podávat ruce. Zápas ale jinak proběhl bez nějakých větších konfliktů a nemusel jsem ani nic řešit s rozhodčími. Bylo to v pohodě.

Hrozí vám za premiéru s céčkem na hrudi příspěvek do týmové kasy?
Něco tam je. S tím jsem i počítal. Pokladník Roman Vráblík mi také hned po zápase oznamoval, že musím zaplatit nějakou částku.