Šumperk je z jihu Čech hodně vzdálená destinace. Jak jste se vlastně do kádru Salithu dostal?
Mám podepsanou dvouletou smlouvu v Plzni, kde jsem ale ani jednou nenastoupil. Majitel klubu pan Straka nás nejprve poslal do Havlíčkova Brodu na hostování. V Brodu to ale nevypadalo dobře, tak jsem pana Straku sám požádal, jestli by mi nesehnal něco jiného. Povedlo se a jsem už druhý rok v Šumperku.

Zůstáváte ale i nadále kmenovým hráčem Plzně?
Ano. Ještě do konce dubna mám smlouvu v Plzni.

Jiná varianta než právě Šumperk ve hře nebyla?
Byla, ale tu jsem nechtěl akceptovat. Mohl jsem jít do druhé ligy do Klatov, které jsou plzeňskou farmou a chtěli by ji vytáhnout do první ligy.

Jak se žije mladému muži z Českých Budějovic ve vzdáleném okresním městečku?
Dálka z Budějovic je to velká. To je pravda, ale zase v tom není až takový problém. Trápí nás spíše naše postavení v tabulce, které není ani zdaleka takové, jaké bychom si představovali. Bohužel jsme nezvládli některé poslední zápasy, kdy jsme vždy v závěru dostali zbytečné góly a přišli tak o řadu bodů, které potřebujeme.

Šumperk bojuje o prvoligovou záchranu s Mostem, který takhle hrává prakticky každý rok. Může to být jeho výhoda?
Je pravda, že Most má se záchranářskými pracemi opravdu velké zkušenosti a v posledních letech se vždycky udržel. Musíme udělat maximum, abychom začali bodovat a první ligu v Šumperku zachránili.

Na svou pozici v týmu si nemůžete stěžovat?
Rozhodně si nestěžuji. Dostávám na ledě dostatek prostoru, i když teď jsem některé zápasy odehrál v útoku. Je to pro mě dobrá zkušenost a opravdu si nemohu na nic naříkat. Jsem v Šumperku spokojený a nic mi tam nechybí.

Podmínky na šumperském stadionu jsou na odpovídající prvoligové úrovni?
Šumperský zimák bych přirovnal třeba k Litoměřicím nebo Písku. Není špatný, ale na druhou stranu se to samozřejmě nedá srovnávat například s Budvar arénou v Budějovicích.

V Šumperku jste sám, nebo s přítelkyní?
Přítelkyně je v Budějovicích, kde pracuje. Nedalo se to nějak skloubit.

Co se dá v Šumperku dělat ve volném čase?
Dopoledne je trénink. Pak je oběd, který si buď uvaříme, nebo na něj zajdeme. Odpoledne ležíme na pokoji a večer jdeme do posilovny. Tam se nic moc jiného dělat nedá. Šumperk má něco přes dvacet tisíc obyvatel. Není tam zrovna moc možností, jak naložit s volným časem.

Končí vám smlouva v Plzni a tím pádem také hostování v Šumperku. Už přemýšlíte, co bude dál?
Zatím to ještě nějak moc neřeším. Jenom jsme se bavili s agentem, který mi říkal, že by o něčem věděl. Teď se tím ale skutečně až tak moc nezabývám. Důležitá je pro mě aktuální sezona a především záchrana první ligy v Šumperku.

Mohl by být ve hře i případný návrat domů do Budějovic?
To vůbec nevím. Řešil by to stejně můj agent. Já ne.