PRVNÍ ZÁPAS

Strakonice – Český Krumlov 6:3 (3:1, 1:1, 2:1). Vstup do první bitvy se vydařil Strakonickým, kteří postupně vytáhli vedení až na rozdíl tří branek. Krumlovští vystřídali brankáře a do konce úvodního dějství korigovali.

Ve druhé části se medvědi dostali na dostřel po trefě kapitána Vondřicha, ale domácí znovu odskočili na rozdíl dvou gólů.

Poslední třetina se po ataku Břečky na domácího gólmana, za který krumlovský hráč vyfasoval vyloučení do konce zápasu a trest ve hře, změnila v sérii šarvátek. Hokej se vytratil a Strakoničtí již s přehledem dotáhli úvodní partii k zisku prvního vítězného bodu.

„V pátek to začalo už tím, že jsme k zápasu dorazili pozdě a pak, než jsme se stačili rozkoukat, tak jsme rychle prohrávali. Po vystřídání brankářů jsme se sice dostali do hry, vynutili si tlak, snížili, ale celkově jsme udělali hodně chyb, které soupeř trestal. Moc nás tentokrát nepodrželi ani gólmani, ale to se stává. Pro nesmyslný zkrat Břečky ovšem nemám omluvu. V závěru to už byla i vinou rozhodčích, kteří zápas nezvládli, úplná bramboračka,“ okomentoval první finále hrající krumlovský trenér Kamil Šťastný.

Fakta – góly a nahrávky: 4. Dlouhý (Samohejl, Papež), 6. Růžička (Ruda, Hrubý), 15. Šebesta (Hřebíček), 35. Dlouhý (Samohejl), 50. Dlouhý (Růžička), 60. Ruda – 17. Krcho (Vondřich, Andrýsek), 32. Vondřich (Krcho), 58. Vondřich (Kadlec), vyloučení 10:13, navíc Malovec (ČK) 10 minut, Břečka (ČK) do konce TH, využití 3:1, rozhodčí: Čáp, Poskočil – Němec, Šesták, 1750(!) diváků.

Sestava Slavoje Český Krumlov: Spáčil (15. Pícha) – Čížek, Malovec, Břečka, Andrýsek, Gallistl, Řepa – Svěchota, Šťastný, Fučík – Kadlec, Krcho, Vondřich – Berný, Hakl, Klíma, od 41. navíc Unger.

DRUHÝ ZÁPAS

Český Krumlov – Strakonice 7:3 (0:1, 4:1, 3:1). Krumlovští začali v odvetě aktivně, ale jejich nástup poněkud zbrzdil vedoucí gól hostů, kteří šli do vedení z první střely na branku už ve 2. minutě. Domácí pak v rychlém sledu hráli dvě přesilovky po faulech na Klímu, ale bez efektu. Slavojáci měli viditelně více ze hry, i když smazat manko se jim nedařilo. V polovině třetiny došlo ke krátkému přerušení, když technická četa čistila led po krvavém zranění strakonického L. Papeže, jenž se tvrdě srazil s Ungerem. V oslabení však ujeli Vondřich s Čížkem, ale posledně jmenovaný na Myslivce nevyzrál. Do kabin tak šli s těsný náskokem hosté, i když počet jejich střel na branku v první části by se dal spočítat na prstech jedné ruky.

Také ve druhém dějství byla převaha na domácích hokejkách. Hosté však číhali na brejky a po jednom z nich musel Čížek zatáhnout za záchrannou brzdu – a sudí nařídil trestné střílení. Strakonický mladík Šebesta si však při nájezdu na Píchu nepřišel, a to byl klíčový moment. O chvíli později totiž prapor domácích pozvedl hrající kouč Šťastný, který si v oslabení pohrál s několika strakonickými hráči a srovnal na 1:1. Za další dvě minutky se tváří v tvář Myslivcovi dostal Krcho – a bylo to 2:1. Hosté sice v polovině utkání z ojedinělé akce vyrovnali, ale závěr třetiny už byl znovu jasně v domácí režii. Pěknou akci Vondřicha zakončil dorážkou do odkryté branky Andrýsek a v poslední minutě osvědčil důraz v brankovišti i Šťastný, jenž svým druhým gólem upravil už na 4:2.

V úvodu poslední dvacetiminutovky Strakoničtí medvědy přimáčkli, k čemuž jim pomohlo i vyloučení Malovce, ale medvědi již zápas kontrolovali. Přečíslení dvou na jednoho ukázkově vyřešili Krcho se zakončujícím Kadlecem – 5:2. Hosté po rychlé kombinaci sice ještě korigovali, ale odpověď medvědů byla téměř okamžitá. Hrající trenér Šťastný po přihrávce Vondřicha zpoza branky zkompletoval hattrick a dal na 6:3. Hosté pak ještě hráli téměř minutu a půl dvojnásobnou přesilovku, zkusili i odvolání brankáře, ale Krcho se sirénou trefou do prázdné pečetil.

„Do odvety jsme udělali změny v sestavě a účel to splnilo. Sice nám opakovaně nevyšel začátek, ale dokázali jsme se zvednout. Koncentrovali jsme se na vlastní výkon a i když tam opět bylo dost vyloučení, tak jsme hráli i celkem disciplinovaně,“ vyzdvihl Kamil Šťastný, který se příliš nechtěl zmiňovat o vlastním gólovém příspěvku… „Hattricků jsem už v kariéře dal dost, ale to už je dávno a opravdu si nepamatuji, kdy to bylo naposledy. Je ovšem jedno, kdo ty góly dá. Hlavní je, že hrajeme jako tým a jako tým také vyhráváme. Věřím, že v podobném duchu zvládneme i rozhodující třetí zápas.“

Fakta – góly a nahrávky: 26. Šťastný, 28. Krcho (Čížek), 38. Andrýsek (Vondřich, Šťastný), 40. Šťastný (Vondřich), 47. Kadlec (Krcho), 51. Šťastný (Unger, Vondřich), 60. Krcho – 2. Řehoř (Samohejl), 32. Samohejl (Müller, Růžička), 49. Dlouhý (Samohejl), vyloučení 9:3, navíc Gallistl (ČK) 10 minut, využití 0:0, v oslabení 1:0, rozhodčí: Pražák, Macák – Soukup, Lang, 410 diváků.

Sestava Slavoje Č. Krumlov: Pícha – Čížek, Malovec, Řepa, Andrýsek, Gallistl – Unger, Šťastný, Vondřich – Kadlec, Krcho, Klíma – Berný, Hakl, Svěchota.

AŽ V NEDĚLI

Rozhodující třetí finálová bitva letošního ročníku krajské ligy se bude hrát o svátečním velikonočním víkendu, a to ve Strakonicích.

Původní termín byl ve čtvrtek, později se oddíly předběžně dohodly na pátku, ale nakonec se dle poslední zprávy z krumlovského tábora bude hrát až v neděli 1. dubna od 17 hodin.

„Je dobré, že se k rozhodujícímu zápasu série nedojde už ve čtvrtek, protože by byla škoda, kdyby si všichni kluci takový zápas nemohli zahrát. O víkendu budeme kompletní, jediný otazník je u Břečky, kterého čeká disciplinárka,“ řekl Kamil Šťastný a dodal: „Musím ještě smeknout před strakonickými diváky. Hrát před takovou kulisou je zážitek. To můžeme Strakonickým jen závidět, i když návštěva v neděli u nás také nebyla špatná.“