Ve středu 3. října v 19.15 hodin byla na českokrumlovském zimním stadionu úvodním zápasem  mezi týmy Větřní a SKH Hluboká (viz. dole – pozn. red.) zahájena nová sezona okresního hokeje.

Již v létě probíhaly náročné přípravy na novou mistrovskou sezonu 2012/2013 Sdruženého okresního přeboru (SOP) a nyní je již tato soutěž v plném proudu.

Na předsezonním aktivu OSLH Český Krumlov byl zvolen nový hokejový výbor, který dal okresnímu hokeji částečně i nový směr. Máme zájem,  aby okresní hokej hráli všichni „chlapi" nejen z našeho okresu, kteří chtějí hrát hokej a je jim nejméně sedmnáct let. V okresní soutěži hrají nejen náctiletí, cetiletí, ale i sátiletí.

V současném ročníku SOP je přihlášeno devět týmů z Českokrumlovska, Českobudějovicka a Prachaticka. Jsou to  jmenovitě HC Slavoj Český Krumlov B, HC Větřní, HC Sharks Český Krumlov, HC Monto Petříkov, HC David servis České Budějovice B, HC Hluboká nad Vltavou B, SKH Hluboká nad Vltavou, HC Aspera České Budějovice a HC Rychta Netolice.

Je třeba zmínit, že zájemci o okresní hokej nemusí být členy ČSLH a nemusí mít registrační průkaz ČSLH. Okresní hokej má vlastní registrace a hráč nemusí být ani členem žádného týmu. Po vystavení registrace OSLH se hráč sám a dobrovolně rozhodne, ve kterém týmu chce hrát.

Podmínkou členství a hry v okresní soutěži (SOP) je pouze ta skutečnost, že hráč v kategorii mužů nesmí hrát žádnou jinou vyšší soutěž (krajská liga a výše). U kategorie juniorů a staršího dorostu tato podmínka neplatí a hráči můžou hrát jak okresní, tak i krajské soutěže! Tímto je dána možnost zejména mladým hráčům, kteří se prozatím neuplatnili v krajském, nebo v jiném přeboru, aby zůstali u hokeje a nemuseli sedět a tzv. jen zahřívat střídačku ve svých kategoriích.

Současnou okresní soutěž hrají také hráči, kteří hráli i vyšší ligové soutěže. Je to výzva zejména pro mladší hráče, kteří chtějí získat nové zkušenosti a přiučit se i dalším hokejovým dovednostem, než které sbírají na trénincích a zápasech ve svých domovských oddílech.

Každý tým hraje přibližně dvakrát až třikrát za měsíc, a to na ZS v Českém Krumlově, ZS Hluboká na Vltavou a ZS v Českých Budějovicích, čili žádné velké cestování.

Více informací, rozpis zápasů a kontakty na jednotlivé týmy naleznete na webové adrese www.okresnihokej-ck.wbs.cz.

Výsledky dosud odehraných utkání SOP 2012/13: Větřní – SKH Hluboká 6:8 (3:1, 3:1, 0:6), branky: Soukup 2, Meškán, Mrázek, Spáčil, Konrád – Ondrejec 2, Kafka, Nedoma, Kalina, Chochole, Bednařík, Poborský, Petříkov – Netolice 9:3 (4:2, 3:0, 2:1), branky: Lavička 3, Bendík 2, Kulhan, P. Rouha, Veselý, Vostracký st. – Brom, Vozábal, Pecka.

Nejbližší program: DS ČB B – Větřní (neděle 14. října od 18.30, ZS Hluboká), Č. Krumlov B – Aspera ČB (středa 17. října od 19.15, ZS Č. Krumlov).