Měli jste parádní vstup do zápasu, vedli jste 3:0, přesto jste se nakonec museli bát o výsledek.
Snažíme se takhle začít každý zápas. Doma se nám to celkem daří, ale problém máme trochu někde jinde. Ve chvíli, kdy vedeme, tak dostáváme zbytečné góly a připadá mi to, že si někteří kluci přestávají věřit. Potom inkasujeme a z jasného zápasu jsme schopni na konci udělat drama.

V průběhu zápasu jste vedli už o čtyři góly. Nebylo to tentokrát skutečně až zbytečně dramatické?
Se Zlínem jsme vedli 3:0 a prohráli jsme 3:6. Teď to byl ale trochu jiný zápas. Za stavu 3:1 jsme dokázali využít dvě přesilovky a soupeři znovu odskočit. Je fakt, že na konci jsme se zase klepali o výsledek.

Po dvou nepříjemných porážkách jste teď dvakrát dokázali zvítězit. V čem vidíte největší zlepšení?
Neprožili jsme zrovna jednoduchý týden a po dvou těžkých porážkách to bylo dost složité. Řekli jsme si, co chceme hrát a co na ledě musíme dodržovat, abychom měli úspěch. Pokud to dodržíme, tak budeme úspěšní a málokdo s námi může hrát. Když polevíme, tak zbytečně inkasujeme. Naštěstí jsme to na konci ubránili za tři body. A to je to jediné, co se dneska počítá. Doufám, že nás to vykopne ještě dál.

Pamatujete si zápas, ve kterém byste dosáhl pěti bodů?
Abych byl upřímný, tak nepamatuji. Samozřejmě je to příjemné. Hlavně jsem rád, že naše lajna byla schopná dát do osmé minuty tři góly a tím mužstvo nějakým způsobem nastartovat. Těch bodů a gólů mohlo být i víc, ale za těch pět jsem rád. Takovýhle zápas se nehraje každý den. Je to takové klišé, ale klíčové jsou pro nás tři body. To v každém případě. Pro mě je pak hodně příjemné, že jsem se na tom mohl takhle podílet.

Vaší řadě s Jiřím Šimánkem a Ladislavem Kohnem se mimořádně dařilo. Trenéři vás ale předtím na nějaký čas roztrhli. Je tohle podle vás optimální složení?
Na to se musíte zeptat trenéra. S Jirkou Šimánkem jsem hrál od začátku sezony, a když k nám přišel Láďa Kohn, tak jsme si všichni sedli lidsky i herně. Oba jsou to velice zkušení hráči. Na Láďovi je vidět, že prošel Amerikou a má něco za sebou. Má návyky, které mi vyhovují. Nevím, proč jsme spolu přestali hrát. To je skutečně otázka pro trenéra. Věřím však, že  takhle nechají nastupovat i nadále a budeme lídry týmu, tak jak máme být.