Hosté vyhráli na severu Čech zaslouženě. Soupeře přehráli a v jejich prospěch hovořily i zápasové statistiky. Střely na branku byly 32:18 pro ně, zblokované pokusy 18:9. Na druhou stranu měli Jihočeši více než dvojnásobný počet vyloučených (3:7) a výrazně zaostávali také v počtu vyhraných vhazování (37:21 pro domácí).

Trenér vítězného celku Václav Prospal si tří bodů z ledu ještě loni extraligového soupeře váží. „Jsme za tohle vítězství rádi,“ přikývne. „Věděli jsme, že nás v Chomutově nečeká nic jednoduchého. Piráti mají za sebou velmi dobrý start do soutěže, vynikajícího gólmana a jako tým se prezentují velmi dobře. Kromě posledního utkání, které se jim nepovedlo v Jihlavě. Je to mužstvo, ze kterého jsme měli obavy,“ připustil českobudějovický kouč. „Proto jsme rádi za tři body,“ ještě jednou zdůrazní.

Chomutov vede Jihočech Martin Štrba, jenž sportovně uznal, že byl soupeř lepší a vyhrál zaslouženě. „Mé hodnocení zápasu bude velice stručné,“ uvedl. „Budějovice prokázaly svoji kvalitu a nastavily nám zrcadlo. Neměli jsme šanci. Soupeř měl celý zápas jasně pod kontrolou. Nemůžu klukům upřít snahu, ale Motor byl jasně lepší a zaslouženě vyhrál,“ ocenil výkon, jaký předvedl jeho bývalý klub.

V sobotu se bude hrát opravdový šlágr na jihu Čech. Druhý Motor bude hostit v Budvar aréně vedoucí celek tabulky Porubu a v případě tříbodového vítězství vystřídá svého rivala ve žlutém trikotu lídra soutěže.

Ostravský klub před sezonou posílil a v úvodu sezony potvrzuje roli černého koně soutěže. V úvodních devíti kolech ztratil jediné tři body po prohře na Slavii. Motor určitě nečeká nic lehkého.