Nedělní duel byl v dresu HC Mountfield posledním pro kanadského obránce Andrew Ference, jenž se vrací do zámoří. A publikum se s ním rozloučilo dlouhotrvajícím potleskem.

Před naprosto beznadějně vyprodaným hledištěm vyslala největší hvězda zápasu Jaromír Jágr první střelu na branku už po jedenácti vteřinách, ale Kovář byl pozorný. V úvodní přesilovce zápasu měl Jágr další slibnou možnost. Kovář však znovu kryl a poté měl i patřičný kus štěstí, když se Macholdova nenápadná střela zastavila až o tyčku jeho klece.

To při premiérové početní výhodě na druhé straně už měnilo skóre. František Ptáček na modré přesně našel Kohna a následnou dorážkou jeho střely zaznamenal svůj první gól v letošní sezoně. Svůj vůbec první první extraligový gól v kariéře poté mohl zaznamenat jeho mladý parťák v obranné dvojici Jank, leč Chábera jeho tvrdou střelu srazil na tyč.

Druhý gól tak přišel až v 15. minutě, kdy vybojoval kotouč ve středním pásmu Suja a po rychlém brejku nasměroval svou střelu mezi Cháberovy betony. Na druhé straně mohl ve vlastním oslabení snížit Plekanec, ale jeho bleskový výpad zlikvidoval Kovář.

V úvodu druhého dějství nastřelil Plekanec pro změnu tyč, ale na druhé straně byl přesnější Václav Prospal, kterého našel naprosto přesným pasem Michálek. Zakončil přesně pod horní tyčku.

Jágr o sobě dal poprvé pořádně vědět až ve 27. min., kdy v přesilovce zpoza brankové čáry chytře nahodil kotouč na branku a Kovář si ho srazil do vlastní sítě. Obrovskou možnost pojistit domácí náskok spálil v závěru druhého dějství Květoň , jehož střelu vyrazil z odkryté klece i s pomocí břevna Chábera. Branku nepřinesl ani závěrečný místy až drtivý tlak.

V závěrečném dějství cinkla o Cháberovu brankovou konstrukci střela Deje ve vlastním oslabení. Uklidňující čtvrtý gól tak přišel až ve 46. min. kdy opět Michálek opět vytáhl ze své klenotnice pozoruhodná kouzla se svou hokejkou a bez potíží prostřelil Cháberu. Ani ne o minutu později se dral na Cháberu Suja a ač faulován, dokázal v pádu zvednout kotouč pod horní tyčku. To už bylo na kladenského gólmana příliš a své místo přepustil Cikánkovi. O výsledku tak bylo rozhodnuto a vyprodaným hledištěm mohla začít obíhat mohutná mexická vlna. Zápas už se pak dohrál v parádní atmosféře, ale bez většího náboje na ledě.

Branky a nahrávky: 7. Ptáček (L. Kohn, Šimánek), 15. Suja, 22. Prospal (M. Michálek), 46. M. Michálek (Jank, Prospal), 47. Suja (Dej, Mertl) – 27. Jágr. Rozhodčí: R. Svoboda, Kalivoda – Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Mountfield: Jakub Kovář – Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Toman – Dej, Mertl, Suja – M. Michálek, Hanzal, Prospal – Kotalík, L. Kohn, Šimánek – Knotek, Langhammer, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Kladno: Chábera (47. Cikánek) – Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera – Jágr, Plekanec, Hlaváč – Kuchejda, Kuchler, Dalecký – Strnad, Melka, Obdržálek – Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Hlasy trenérů – Peter Draisaitl (Mountfield): „Měli jsme zápas pod kontrolou, přesto to bylo velice těžké utkání. Výsledek 5:1 sice vypadá jednoznačně, ale stálo nás hodně sil, abychom ho dosáhli. Tří bodů si ale nesmírně vážíme."

Zdeněk Vojta (Kladno): „Propásli jsme úvod zápasu, přestože jsme hráče upozorňovali na jeho důležitost. Nechali jsme si soupeře odskočit a už se nám nepodařilo stav otočit, jako nám to vyšlo v minulých dvou zápasech. Domácí hráli hezký hokej, zato my jsme dělali až neuvěřitelné chyby."