Přestože se rozhodně nevydali ze všech sil, na ledě Jihočeši jasně dominovali a vyhráli zcela zaslouženě. „Bylo jasné, že nás čeká úplně jiný soupeř než v prvním utkání v Kadani. Posílený výhrou nad Jihlavou z posledního zápasu a doplněný mladými kvalitními hráči,“ konstatoval trenér vítězného celku Václav Prospal.

Ten ocenil dobrý vstup svého týmu do zápasu. „Dokázali jsme dát první gól, ale pak jsme udělali chybu a nechali jsme soupeře vyrovnat. Hosté potom měli ještě několik přečíslení a podržel nás Honza Strmeň v brance. Důležitý byl náš druhý gól, který jsme dali před koncem první třetiny,“ vrátil se k utkání.

Nejlepší byla v podání Motoru druhá část hry, ve které soupeři nastřílel tři branky a rozhodl tak o svém vítězství. „Třetí třetina byla naopak z naší strany nejslabší. Jsem rád za tři body. Kluci si natáhli vítěznou sérii,“ pozitivně zhodnotil Prospal utkání.

Vzhledem k nedostatku obránců (na marodce jsou Pavlin a nově také Suchánek, mladík Svach hrál druhou ligu za David servis) zaskočil v defenzivě útočník Babka. „Díky tomu jsme mohli využít v útoku Davida Gilberta, který pár posledních zápasů nehrál. A odehrál velmi dobrý zápas. Chytil šanci za pačesy. Kuba Babka už loni zvládl na beku dva zápasy. Vencu Svacha jsme poslali s David servisem a o zranění Kuby Suchánka jsme se dozvěděli na poslední chvíli, proto tohle řešení. Kuba Babka to zvládl a je dobré, když hráče můžete využít na více pozicích,“ ocenil univerzálnost svého hráče.

Kadaň přijela v roli prvoligového otloukánka, který se dočkal v pondělí výhrou nad Jihlavou vítězství po dlouhých 315 dnech a čtyřiceti porážkách v řadě.

Přesto Severočeši v Budvar aréně nepropadli. Na bodový zisk pomýšlet nemohli, ale relativně slušný výsledek nakonec uhráli. „Věděli jsme, že Budějovice mají velice silný tým a chtěli jsme jim to trošku znepříjemnit,“ nechal se na pozápasové tiskovce slyšet jeden z trenérů Kadaně Tomáš Hamara.

„Byli jsme posíleni pondělní výhrou s Jihlavou, ale úvod zápasu nám nevyšel. Byli jsme ustrašení a domácí dali zaslouženě gól. Sice jsme vyrovnali, ale úplně jsme přestali hrát a soupeř nám dal padesát vteřin před koncem první třetiny branku na 2:1. To nás trochu zlomilo a do druhé třetiny jsme nastoupili odevzdaní. Dostali jsme tři góly a mohlo jich být i více, protože Motor měl hodně šancí. Ale podržel nás gólman. V poslední třetině se nám povedlo skórovat v přesilovce, ale potom jsme zase přestali hrát. Jenom díky gólmanovi a štěstí jsme nedostali další branky,“ zhodnotil zápas.