Jste provozním ředitelem klubu. Co vaše funkce obnáší?
Mám na starosti veškerý kontakt s hokejovým svazem a s tím související záležitosti, které jsou nutné pro chod klubu. Všechno, co se týká svazu, hráčských smluv, jednání s hráči a jejich agenty. K tomu samozřejmě organizaci mistrovských i přátelských utkání. Pořadatelská služba, rozhodčí. Tyto věci musí fungovat.

Částečně se vaše role překrývá s funkcí sportovního ředitele, kterou zastává Radek Bělohlav?
Některé věci určitě. Radek Bělohlav je ale současně asistentem trenéra, takže to děláme dohromady.

Do konce základní části soutěže zbývá už jen sedm kol. Je pro vás důležité udržet druhou příčku, která znamená hodně výhodnou výchozí pozici pro vyřazovací boje?
Čím skončí mužstvo výš v základní části, tím je to lepší pro nás pro všechny. Pro hráče, vedení klubu, fanoušky i partnery. Chceme se udržet co nejvýš a já osobně bych si přál, abychom na druhém místě zůstali. Pro play off je to hodně výhodné. Každopádně je to v popředí tabulky hodně našlapané a čekají nás ještě hodně těžké zápasy. Ať už to bude v Mostě, v Ústí nebo v Prostějově. To jsou týmy, které jsou ve spodní části tabulky a nutně potřebují bodovat, protože letos z první ligy sestupuje poslední tým přímo. Nečeká nás vůbec nic jednoduchého.

V tabulce držíte druhou příčku, váš tým nastřílel nejvíc gólů z celé soutěže a máte jasně největší návštěvy. S dosavadním průběhem sezony tak zatím můžete být spokojeni?
Sezona ještě není u konce a nerad bych ji hodnotil dopředu. Každopádně jsme v tuto chvíli spokojeni. Sezona se nějak vyvíjela. Začátek nám nevyšel úplně podle představ. Potom se mužstvo zvedlo, i když tam byly nějaké výpadky před Vánoci. Třeba zápas doma s Ústím, kdy jsme vedli 5:1 a nakonec ho vyhráli až v prodloužení, to byla nekoncentrovanost a podcenění, které si nemůžeme dovolit. Jsou to ale věci, které by mužstvo měly do budoucna posílit. Hodně jsme o tom mluvili s trenéry i hráči, abychom se podobných záležitostí vyvarovali. Máme hodně mladé mužstvo a hráči i tímto sbírají zkušenosti.

Máte tři vyrovnané brankáře. Půjde jeden z nich do zbytku sezony jako gólman číslo jedna?
To je dotaz spíše na Romana Turka a trenéry, aby určili gólmanskou jedničku pro play off. Jinak se všemi třemi brankáři panuje velká spokojenost. Možná až nad očekávání. Hynek Kůdela tady byl už loni a věděli jsme, že je to kvalitní gólman. Proto jsme také usilovali o to, abychom ho koupili a je to náš hráč. V Ondřeji Bláhovi viděl Roman Turek vždycky velký potenciál, který také potvrzuje a věříme, že ještě dál poroste. David Gába je určitě překvapením, ale na druhou stranu tady dva roky držel juniorku v době, kdy se hrálo o spodní příčky. Kdyby nebylo jeho, tak by junioři možná loni sestoupili. Máme kvalitní gólmany, což je základní stavební kámen celého mužstva.

Sobotní zápas s Kadaní nedohráli tři obránci s tím, že to vypadá na jejich delší absenci. Budete za ně hledat náhradu?
Kuba Suchánek už by měl ve středu v pohodě hrát, což je bezpochyby pozitivní informace. U Dana Růžičky a Martina Semráda se zatím neví, na jak dlouho budou mimo hru. U nich musí lékaři počkat několik dní, až otoky splasknou, aby se přesně zjistilo, jak rozsáhlá jejich zranění jsou. Uvidíme, jaké budou konečné diagnózy. Podle toho se potom musíme s trenéry domluvit, jak budeme situaci řešit. Každopádně beků je málo.

Mezi útočníky je situace podstatně lepší. Tam chyběl se zraněným prstem jen David Kuchejda. Jeho návrat do hry je blízko?
David Kuchejda by měl hrát už ve středu, nejpozději v sobotu. Nijak na něj netlačíme. Blíží se play off a tyto menší šrámy je lepší pořádně doléčit.

Na konci ledna je uzávěrka přestupů. Budete zkoušet váš kádr ještě nějak posílit nebo doplnit?
O tom, jaké jsou naše představy, hovořil v nedávném rozhovoru i generální manažer Standa Bednařík. Máme tady spoustu mladých kluků, kteří dostanou šanci. Láďa Marek odehrál výborný zápas se Šumperkem, výkonnostně rostou Luboš Rob i Radek Prokeš, což jsou stabilní hráči třetí pětky. Luboš k tomu hraje i přesilovky. Nechceme do mužstva dělat nějaké zásahy, i když teď uvidíme, jak na tom budeme s obránci. Nemůžeme jít do play off jenom s pěti beky. Některé hráče už máme vytipované pro příští sezonu a tato situace by mohla jednání s jejich kluby uspíšit, takže by mohli přijít už teď. Všechno se ale bude odvíjet od toho, co nám řeknou lékaři.

Budete vyřizovat pro případ nějaké větší marodky hráče na střídavý start?
Ono to není tak jednoduché, protože počet hráčů na soupisce se střídavým startem je omezený. Většinu hráčů z první ligy má na střídavý start rozebraná extraliga. Určitě budeme jednat s kluby, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, jako jsou třeba Plzeň nebo Sparta. Pokud budou mít kompletní a zdravé kádry, tak bychom mohli od nich udělat nějaký střídavý start.

Aby do konce ledna přišel nějaký úplně nový hráč, to není pravděpodobné?
O tom zatím nepřemýšlíme. Musel by to být hokejista, který by do týmu dobře zapadl a pomohl mu zlepšit se. Takových hráčů je ale k dispozici strašně málo.

S jakým cílem budete vstupovat do play off? Kam by se podle vašeho osobního názoru mužstvo mohlo až dostat?
Když vidím, co tým dokázal v sezoně v některých těžkých zápasech, tak sílu určitě má. V play off je důležité první kolo, které určí, jestli sezona byla úspěšná, nebo ne. Dlouhodobá část ukázala, že tým je silný, podařilo se ho před sezonou vhodně doplnit a co máme informace ze šatny, tak i parta je dobrá a kluci táhnou za jeden provaz. Soupeři jsou tam ale silní. Kvalitu prokazuje Třebíč, znovu jde nahoru Jihlava, Litoměřice, a to se vůbec nebavíme o Chomutovu a Kladnu. Play off bude hodně těžké. Teď už věříme, že tam budeme a bude to první play off v historii klubu. Bude to něco nového a důležité bude začínat doma, protože diváci jsou u nás parádní. Pokud udržíme druhou příčku, tak budeme obě kola play off začínat doma.

Soupeře si určitě nevybíráte, ale kdo by se vám osobně nejvíce líbil jako soupeř pro čtvrtfinále?
Potom, co jsme viděli při poslední vzájemném utkání, by pro nás i pro fanoušky určitě byla parádní Jihlava. Byla by super atmosféra a lidi to mají do Jihlavy kousek. Myslím si, že by to byla oboustranně nádherná série.

S kým byste naopak nechtěl hrát?
Pokud pomýšlíme na ty nejvyšší mety, tak musíme porazit kohokoliv.

Chystáte v průběhu play off nějaké novinky pro fanoušky. Zůstanou stejné ceny vstupenek?
Zatím jsme to ještě neřešili. Všichni, kteří jsme ve vedení klubu, jsme hokej hrávali a víme, že dokud play off není stoprocentně jisté, tak pro to nechceme nic dělat, abychom to nezakřikli. Během nejbližších dvou týdnů ale začneme řešit, co jsme schopni během play off pro fanoušky udělat.

Juniorka bojuje o záchranu v extralize. Aktuálně pět hráčů juniorského věku působí v kádru prvního týmu. Bude mít některé z mužstev prioritu?
Bavíme se o tom. Za sebe mohu říct, že prioritou pro klub by mělo být letos zachránit juniorku. To je ale můj pohled na věc. I kdyby kolidovaly některé zápasy obou týmů, tak se musí pomoci juniorce.

To by se týkalo i zápasů play off prvního týmu?
Ano. Ale zdůrazňuji, že to je můj pohled. Je nás pět, kteří se musíme domluvit. Předpokládám však, že tento názor bude většinový.

V minulém týdnu došlo k narovnání všech sporných otázek spojených s přesunem práva účasti extraligového hokejového klubu z Českých Budějovic do Hradce Králové a přestupů některých hráčů, jakož i přiměřenosti protiplnění. To se týká hlavně mládežnického HC České Budějovice. Jak se tato záležitost dotkla prvního týmu?
Prezidentem mládeže panem Janouškem jsme byli informováni o zájmu domluvit se. Jednání s Hradce Králové probíhala od října a byli jsme o nich podrobně informováni. Mohli jsme si k tomu také říct své. Dohoda byla v minulém týdnu uzavřena a myslím, že v tuto chvíli je to pro všechny strany to nejlepší. Pokud by to došlo až k soudnímu sporu, tak by se také mohlo čekat klidně deset let a nebylo by vůbec jisté, která strana by vyhrála. Bylo by to hrozně zdlouhavé. Náš pohled je takový, že spokojeni můžeme být my i mládež.

Jednali už jste také o českobudějovických odchovancích v Hradci, kteří by se případně mohli vrátit?
Ano. Byli jsme po podepsání dohody v Praze na jednání o Michalu Švihálkovi a Tomáši Rouskovi. Byla to první schůzka, na které jsme zástupce Hradce Králové informovali o hráčích, o které bychom měli zájem pro příští sezonu. Jednání bylo korektní a ze strany Hradce se zdálo, že by nám vyšli vstříc.

Jednali jste kromě Rouska a Švihálka také o jiných hráčích?
Zatím jsme řešili skutečně jenom Švihálka a Rouska, což jsou mladí a perspektivní hráči. Snažíme se tady mužstvo skládat převážně z Jihočechů, aby měli vztah k regionu. Proto bychom chtěli získat kluky, kteří odtud odešli. To se týká právě Michala s Tomášem.

Třeba Rudolf Červený je stále ještě mladý hráč s českobudějovickými kořeny. Ten ve vašem hledáčku není?
Díváme se na hráče, kteří jsou v Hradci na hraně, jestli si je trenéři nechají, nebo ne. Třeba Jirka Šimánek, Tomáš Mertl nebo Bohouš Jank, to jsou hráči základního kádru a Hradec je nepustí. Ani o nich nejednáme. To se týká i Rudy Červeného.