Přestože hladká sobotní výhra Strakonic nad Telčí potvrdila vítěze první fáze sezony a Veselí již mělo definitivu play off, tak bylo v mrazivém nedělním podvečeru v podzámčí o co hrát. V tabulce stříbrní Krumlovští totiž stále usilují o pomyslné stupně, a tak potřebovali s Lokomotivou bodovat.

Č. Krumlov – Veselí 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Medvědi pohříchu začali nesoustředěně a v zápise přibýval jeden vyloučený hráč Slavoje za druhým. První dvě početní výhody ještě Veselští nezužitkovali, ale při třetí přesilovce se už radovali. Až v závěru třetiny se domácí začali dostávat do hry a pomohla jim i vyloučení hostů. Slavojáci hráli dokonce necelou minutu proti třem, výhodu sice nevyužili, ale hned po srovnání počtu hráčů na ledě se trefil Kadlec.

V polovině zápasu dokonal obrat Krcho, jenomže i po druhé siréně byl stav vyrovnaný. Na stranu Lokomotivy se nervózní duel zlomil v úvodu poslední části, kdy Čáp proměnil trestné střílení. Za pět minut přidali hosté pojistku a medvědi se už na odpověď nezmohli, když navíc v závěru přišli o vyloučeného kapitána Vondřicha, kterému byl odebrán registrační průkaz a čeká ho disciplinární řízení.

„Nedovedu si vysvětlit, proč jsme byli tak nervózní. Z naší strany to bylo absolutně nezvládnuté utkání. S Veselím se dalo normálně hrát, ale na hrubou nekázeň jsme doplatili. V poslední třetině, ještě za vyrovnaného nebo těsného stavu, jsme to vzadu zbytečně otevírali, všichni se hnali dopředu a soupeř nás potrestal. Byl to vrchol nedisciplinovanosti!“ žehral hrající krumlovský kormidelník Kamil Šťastný.

Fakta – branky: 19. Kadlec (Vondřich, Andrýsek), 31. Krcho (Vondřich, Kadlec) – 9. Nehoda (Chlaň), 40. Dušák (Míchal), 45. Čáp TS, 50. Dušák (Nehoda), vyloučení 13:9, navíc Malovec (ČK) 10 minut, Vondřich (ČK) do konce, využití 0:1, rozhodčí: Stach – Kubíček, Bělohlav, sledovalo 180 diváků.

Sestava Slavoje: Pícha – Malovec, Čížek, Andrýsek, Břečka, Gallistl, Šimek – Hakl, Šťastný, Řepa – Kadlec, Krcho, Vondřich – Fučík, Berný, Svěchota.

DO MILEVSKA PRO BOD

I přes šestou prohru v ročníku zůstali Krumlovští v neuvěřitelně vyrovnané špičce průběžné tabulky na druhém místě.

Základní část zakončí medvědi v sobotu na ledě pátého a jen dva body ztrácejícího Milevska, kterému mají oplácet domácí prohru v poměru 2:3.

„Chceme skončit nejhůř třetí, což při součtu s výsledky vzájemných utkání s dalšími týmy znamená, že z Milevska potřebujeme alespoň bod. Věřím, že podáme lepší výkon než s Veselím a potřebný výsledek uhrajeme,“ vzkázal kouč medvědů Kamil Šťastný.