Zatímco z minulého víkendu vytěžili Jihočeši plný počet bodů, tentokrát nedosáhli ani na jeden. Nadále ve značně oslabené sestavě, ve které absolvoval svou extraligovou premiéru syn legendárního českobudějovického gólmana Eddie Turek.

Hosté dlouho tahali za kratší konec a vyrovnané skóre drželi především díky výbornému Kantorovi v brance. Přitom hned v samotném úvodu zápasu dostali možnost hrát téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovku, ale pozorného Málka v domácí kleci překonat nedokázali.
To Vítkovičtí dokázali přesilovku zužitkovat. Slobodova střela od modré ještě do branky neprošel, ale proti Svačinově dorážce pod horní tyčku neměl Kantor šanci zasáhnout.

Ve druhé třetině měli domácí poměrně výrazně navrch, ale prosadit se dokázali naštěstí jen jednou. Ve 32. min. po rychlé akci Šedivého  zblízka zakončil Strapáč.

Hosté se dočkali až v závěru druhého dějství v přesilové hře. Fatální hrubku vyrobil zkušený domácí bek Malík, jenž svou rozehrávkou našel před brankou volného Knotka a ten překonal Málka.

V závěrečné třetině se hosté ani nestačili nadechnout k závěrečnému náporu, když Svačina přesnou střelou do horního růžku přidal třetí gól.

Skoro tři minuty před koncem zkusili hosté hru bez brankáře, ale naopak sami inkasovali. Do prázdné branky skóroval Burger.

Branky a nahrávky: 16. Svačina (Sloboda), 32. Strapáč (Šedivý), 46. Svačina (Roman), 59. Burger (Klimek) – 37. Knotek.
Vyloučení 6:4 (navíc host. Kotalík 10 min.), využití 1:1. Rozhodčí: Mikula, Trombík – Gebauer, Lederer. Diváci: 3795.
Vítkovice: Málek – Sloboda, Rehák, Malík, Voráček, Štencel, Barinka – Šedivý, Strapáč, Szturc – Ujčík, Burger, Klimek – Huna, Roman, Svačina. Trenéři: Trličík a Moták.
České Budějovice: Kantor – Ptáček, Frühauf, Ference, Vydarený, Vráblík, Jank, Kolarz, od 34. navíc Prokop – Rousek, Kotalík, Šimánek – Dej, Knotek, L. Květoň – Suja, Červený, Podlešák – od 32. do 33. navíc E. Turek.  Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.