Český Krumlov – Veselí nad Lužnicí 5:4 sn (2:2, 2:2, 0:0)

Medvědi začali raketově a už při druhém střídání šli do vedení, když zámek druhé pětky zakončil už v 71. vteřině pohotovou dorážkou vyražené střely Migla mladý Matlášek – 1:0. Ve svižné partii pak oba soupeři nevyužili po jedné přesilovce.

V polovině třetiny už hosté s další početní výhodou naložili lépe a bombou Schmieda srovnali na 1:1. Za tři minutky však druhá formace Slavoje opět přitlačila hosty, od modré pálil znovu Migl a Lukeš usměrnil kotouč filigránskou tečí do šibenice Anderleho branky na 2:1. Jenomže do kabin se šlo za smírného stavu, protože hosté patnáct vteřin před první sirénou z přečíslení dvou na jednoho trefou Čápa upravili na 2:2.

V úvodu druhé části byli daleko nebezpečnější Veselští, kteří dokonali obrat brankami Čápa a Schmieda v rozmezí 27. až 32. minuty. Medvědi ovšem neskládali zbraně. Ve 35. minutě sice nevyužili padesátivteřinovou výhodu dvou mužů, ale už v kratší přesilovce Migl bombou od modré korigoval na 3:4. Minutu před druhou přestávkou pak po přihrávce Brože od mantinelu zblízka propasíroval puk pod padajícím brankářem hostů Filištein – a začínalo se znovu.

Po pěti minutách posledního dějství byl ve vyložené šanci faulován domácí matador Ulman, ale z nařízeného trestného střílení na Anderleho nevyzrál. Více ze hry pak měli hosté, domácí zatlačili až v závěru, přesto zápas stejně jako naposledy s David servisem dospěl do nájezdů. V loterii uspěli domácí Svěchota i Vondrouš, zatímco u hostů skóroval jen Čáp – a bonusový druhý bod zůstal tentokrát doma.

„První třetinu jsme zvládli velmi dobře, ale ve druhé jsme začali doslova zoufale a soupeř postupně odskočil o dvě branky. Kluci se ale semkli a dokázali znovu dotáhnout. Využila se přesilovka a pak vyrovnala také dobře hrající, takzvaně udržovací třetí pětka.

A v nájezdech máme domluvu, že chodí ti, kteří promění. Kdo nedá, toho příště nahradí někdo jiný. V tomto budeme pokračovat i nadále. Plusový bod se počítá. Teď se pokusíme zabodovat i venku, čeká nás ovšem velmi silný soupeř,“ při hodnocení se už českokrumlovský kouč Jan Homolka.

Zároveň se díval příští kolo, ke kterému aktuálně čtvrtí medvědi zajíždějí na písecký led, kde své domácí zápasy hraje průběžně první až druhý nováček z Radomyšle.

Fakta – branky: 2. Matlášek (Migl), 14. Lukeš (Migl), 36. Migl (Lukeš), 39. Filištein (Brož), rozhodující nájezd Vondrouš – 11. Schmied (Mikeska), 20. Čáp (Mikeska), 27. Čáp, 32. Schmied, vyloučení 5:6, využití 1:1, 120 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Heideker, Brůha, Migl, Ulman, Kubát, L. Fučík – Vondrouš, Štěpán, Svěchota – Matlášek, Lukeš, Marek – R. Fučík (od 21. Filištein), Perník (od 42. R. Fučík), Brož. Připraven byl náhradní brankář Dašek. Trenéři: Homolka a Kučera.